Jump to content



Universal IR Remote Controller


Recommended Posts

Θελω ενα φθηνο Universal controller που να μην ειναι Harmony Που κοστιζουν 50-100 ευρω το οποιο να χει απαραιτητα τα εξης χαρακτηριστικα

 

-Περα απο το να συνδεεται με βαση δεδομενων και να κατεβαζει λειτουργιες, να μπορω εγω χειροκινητα να του περασω hex κωδικους

-Να αντιγραψω κωδικους απο αλλο κοντρολ ματι-με-ματι

-Να εχει Συνδυαστικη λειτυοργια,  δηλαδη σε ενα button Να βαλω 2 κωδικους, αν θελω πχ το Power να ανοιγει ενισχυτη και TV. (Εως εκει, η μονη διπλη λειτουργια, περα απο αυτο δε θελω να ανοιγω 10 πραγματα η να κανω κατι ποιο ιδιαιτερο). Αυτο και να μη παιζει δεν ειναι deal breaker

 

Ειχα παρει καποτε ενα 4in1 απο γειτονια με 5 ευρω αλλα ηταν τερμα μπαγκι. Ολο τερματιζε το software, υποστηριζε δικους του κωδικους και οχι τους Hex που βρισκεις στο ιντερνετ κτλ

 

Αν βρω κατι που να κανει ολα αυτα δινω μεχρι και 20-25 ευρω
 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν οντως κανει αυτα με ενδιαφερει. Ξερουμε καθε ποτε το βγαζει η απλα να χω το νου μου.

 

Μπορει σιγουρα και αντιγραφει κωδικους και καθε κουμπι να ειναι ανεξαρτητα προγραμματισμενο?

 

Θελω να εχω καστομ λειτουργιες. Δλδ στα πληκτρα 1-9 πχ, αντι να αλλαζω καναλια, να βαλω στο 1 να ανοιγει την τηλεοραση στο 2 τον ενισχυτη στο 3 το αιρ κοντισιον. Πληκτρα τα οποια θα τα αντιγραψω απο τα αυθεντικα κοντρολακια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.