Jump to content



B450 Tomahawk Audio Problem


Recommended Posts

Στη μητρική του τίτλου, προσπαθώ να βάλω ακουστικά κινητού earbuds με ενσωματωμένο mic αλλά δεν παίζουν. Ενώ ο ήχος ακούγεται μια χαρά μιλάω Για παράδειγμα Skype ή pubg ingame και δεν ακούγομαι. Τι μπορώ να κάνω γι αυτό; μήπως δεν τα βάζω στη σωστή θύρα της μητρικης; Επίσης όταν τα βάζω πάνω μου βγαίνει μήνυμα από τα Windows 10 για το τι συνέδεσα. Επιλέγω headphones αλλά δεν... 

 

 

Έγινε επεξεργασία από apostonikos
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φταίει η μητρική, εφόσον ο ήχος δουλεύει κανονικά.. Κάποια ρύθμιση στα Windows είναι το θέμα σου.

Κάνε δεξί κλικ στο εικονίδιο του ήχου και τσέκαρε τα settings σου.  Επειδή έχω over-ear ακουστικά με ενσωματωμένο mic, σε κάθε εφαρμογή (τουλάχιστον viber) , πρέπει να τα επιλέξεις να φαίνονται ως handsfree. Αν όχι, πρέπει να το κάνεις από τα settings (αν δεν έχει επιλογή in-game ή in-app) Δες παρακάτω:

image.png

Αν το αφήσεις "microphone" δεν τα αναγνωρίζει. 

Κάνε ένα τσεκ να δεις αν έχεις παρόμοια ρύθμιση :) 

^^Τα παραπάνω με την προϋπόθεση ότι είναι στην σωστή θύρα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κατι ρειζερ δανεικα και δουλευουν κανονικα. Αρα δεν ειναι θεμα της μητρικης παλι καλα. :D Απλα επειδη δεν εχω κανει activate τα windows δεν με αφηνει να πειραξω 100% αυτες τις ρυθμισεις. Σ ευχαριστω για τη βοηθεια :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.