Jump to content



Inventor EVA II PRO EP3-WiFi 20L @199€ [ΤΕΛΕΙΩΣΕ]


Recommended Posts

https://www.kotsovolos.gr/site/air-condition-heaters/afigranthres/181052-inventor-ep3-wifi20l-eva-ii-pro-wifi#homepage-#tab1

Βλέποντας εξέλιξη τιμής, δεν έχω δει να έχει παίξει χαμηλότερα. 

Παρήγγειλα έναν (τον κοιτούσα κάνα μήνα τώρα), να δούμε πως θα πάει η παραγγελία γιατί δεν είναι διαθέσιμος, αλλά δεν βιάζομαι κιόλας.

Νομίζω πολύ καλή λύση για όποιον ψάχνει κάποιον VFM αφυγραντήρα. 

Ένα κλικ πιο κάτω, παίζει και ο Ariston DEOS 16s, πάλι στον Κώτσο, στα 139€

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έψαχνα κάτι super wow, αλλά έτσι κι αλλιώς , σε σχετικά μικρό χώρο θα μπει. Νομίζω θα κάνει άνετα την δουλειά του :) 

Ξέχασα να πω πως, επόμενη τιμή ,235€ από aircon (κρίμα, γιατί το συγκεκριμένο κατάστημα είναι δίπλα στο σπίτι μου σχεδόν :p )

Και κώτσο έχω κοντά, αλλά δεν υποστηρίζει παραλαβή από κατάστημα για αυτή την προσφορά, οπότε αναγκαστικά πρέπει να τον παραλάβω στην δουλειά

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακούσει να λειτουργεί το αμέσως προηγούμενο μοντέλο (χωρίς το WiFi), μπορώ να πω πως είναι αρκετά ήσυχος, δεδομένου ότι έχω ακούσει κάτι τρακτέρ αφυγραντήρες. Έχει καλές κριτικές και μάλλον είναι καλή η σχέση απόδοση/τιμή

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος, θα δεις διαφορα.

 

Εγω πηρα τον αντιστοιχο Inventor με ζεολιθο για για το χωριο, μιας και το σπιτι εχει μονιμα 9-12 βαθμους μεσα και αυτοι με τον κομπρεσορα δεν αποδιδουν καθολου κατω απο 15.

 

Τωρα πρεπει να βρω ενα υγρομετρο που να μην δειχνει λαθος ?

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το σπίτι δεν έχει κάτω από 15. Ποτέ. Λογικό, στην Καλλιθέα/Αττική βρισκόμαστε :bleh: Επειδή το κοίταξα με τον ζεόλιθο, δεν βρήκα λόγους να πάω εκεί. Πάντως και τα 5 χρόνια εγγύηση, σημαντικό plus :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tommybertsen said:

Το σπίτι δεν έχει κάτω από 15. Ποτέ. Λογικό, στην Καλλιθέα/Αττική βρισκόμαστε :bleh: Επειδή το κοίταξα με τον ζεόλιθο, δεν βρήκα λόγους να πάω εκεί. Πάντως και τα 5 χρόνια εγγύηση, σημαντικό plus :) 

Ναι λογικο. Εγω μιλαω για Πηλιο (χειμωνα παει και 5 μεσα στο σπιτι οταν λειπουμε)

 

Θελαμε ενα μηχανημα να παμε να το βαλουμε και να το αφησουμε μονιμα...Οποτε ο ζεολιθος ηταν must.

 

Παντως μετρημενα κανα 270W τραβαει απο την πριζα με στο eco ή στο medium. Ενταξει στο Turbo παει 6ΧΧ.

 

Φοβομουν οτι θα καιει παραπανω, αλλα δεδομενου οτι εχει αντιστασεις και ζεσταινει και τον αερα λιγο...ειναι πολυ κομπλε καταναλωση για να το αφησεις να δουλευει.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν έχω και εγώ 1 χρόνο. Δεν είναι αθόρυβος, ακόμη και στο silent ακούγεται ένας normal λευκός θόρυβος. Αν είσαι πολύ κουρασμένος μπορεί και να κοιμηθείς. Βέβαια μόλις τον κλείσεις ησυχάζεις και ξεραίνεσαι :D

 

Κάνει καλή δουλειά ειδικά στο στέγνωμα των ρούχων. Επίσης, μην φοβηθείς να τον έχεις ενεργοποιημένο 5-6-7 ώρες συνεχόμενα. Μόνο έτσι θα καταλάβεις τη διαφορά. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2019 at 8:53 ΠΜ, το μέλος trib έγραψε:

Αυτόν έχω και εγώ 1 χρόνο. Δεν είναι αθόρυβος, ακόμη και στο silent ακούγεται ένας normal λευκός θόρυβος. Αν είσαι πολύ κουρασμένος μπορεί και να κοιμηθείς. Βέβαια μόλις τον κλείσεις ησυχάζεις και ξεραίνεσαι :D

 

Κάνει καλή δουλειά ειδικά στο στέγνωμα των ρούχων. Επίσης, μην φοβηθείς να τον έχεις ενεργοποιημένο 5-6-7 ώρες συνεχόμενα. Μόνο έτσι θα καταλάβεις τη διαφορά. 

Έχουμε λογικά διαφορετική αντίληψη του θορύβου, όταν μιλάμε ειδικά για αφυγραντήρα. Θυμάμαι να έχω ακούσει 2-3 και νόμιζα ότι έρχεται το τρακτέρ στο χωράφι :bleh: Αυτός για τα δεδομένα μου, είναι ήσυχος, ειδικά στο silent. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να αναφέρω πως τον παρέλαβα 10 μέρες μετά ,μια χαρά κάνει την δουλειά του. Στο silent δεν μας ενοχλεί. Το βράδυ του βάζω χρονόμετρο και τον βάζω στο medium.

 Μετά από 1-2 μέρες (αρκετής λειτουργίας), είδα σημαντική διαφορά στο χώρο και ειδικά στο υπνοδωμάτιο το οποίο δεν έχει καθόλου θέρμανση. Άλλαξε η ατμόσφαιρα μέσα σε αυτό!

Ενδιαφέρουσες λειτουργίες αν και δύσκολος ο συγχρονισμός με την εφαρμογή (όχι ακατόρθωτος πάντως, αν το καταφέρει κάποιος, δουλεύει). 

Το στέγνωμα των ρούχων δεν το πολυδοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Apo

On 2/2/2019 at 6:39 PM, tommybertsen said:

Να αναφέρω πως τον παρέλαβα 10 μέρες μετά ,μια χαρά κάνει την δουλειά του. Στο silent δεν μας ενοχλεί. Το βράδυ του βάζω χρονόμετρο και τον βάζω στο medium.

 Μετά από 1-2 μέρες (αρκετής λειτουργίας), είδα σημαντική διαφορά στο χώρο και ειδικά στο υπνοδωμάτιο το οποίο δεν έχει καθόλου θέρμανση. Άλλαξε η ατμόσφαιρα μέσα σε αυτό!

Ενδιαφέρουσες λειτουργίες αν και δύσκολος ο συγχρονισμός με την εφαρμογή (όχι ακατόρθωτος πάντως, αν το καταφέρει κάποιος, δουλεύει). 

Το στέγνωμα των ρούχων δεν το πολυδοκίμασα.

 

Απο θέμα κατανάλωσης?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.