Jump to content



Headset ATH-ADG1X χαμηλή ένταση


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα τα ATH-ADG1X και τα έχω συνδέσει πάνω στην Soundblaster AE-5

 

To πρόβλημα που έχω είναι ότι παίζουν πολύ χαμηλά. Συνδέω τα apple earbuds και είναι 3 φορές πιο δυνατά.

Έγινε επεξεργασία από Bonito
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή στα settings της κάρτας ήχου για headphones ή high independence speakers ή κάτι τέτοιο?
Τα ακουστικά αυτά έχουν αντίσταση 48ohms σε αντίθεση με τα earpods που είναι ψείρες και έχουν αρκετά μικρότερη αντίσταση.
Συνήθως αυτό γίνεται επειδή η κάρτα ήχου δεν έχει αρκετή δύναμη για να οδηγήσει,αλλά εσύ με αυτή την κάρτα δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα.
Οι drivers της περασμένοι κανονικά?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gregorypeg1000 said:

Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή στα settings της κάρτας ήχου για headphones ή high independence speakers ή κάτι τέτοιο?
Τα ακουστικά αυτά έχουν αντίσταση 48ohms σε αντίθεση με τα earpods που είναι ψείρες και έχουν αρκετά μικρότερη αντίσταση.
Συνήθως αυτό γίνεται επειδή η κάρτα ήχου δεν έχει αρκετή δύναμη για να οδηγήσει,αλλά εσύ με αυτή την κάρτα δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα.
Οι drivers της περασμένοι κανονικά?

 

Έβαλα ξανά τα ακουστικά.. και τυχαία ξεκίνησαν να παίζουν κανονικά. πάνω απο το 60% πονάνε τα αυτιά.

 

Δε μπορώ να καταλάβω τι έγινε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ή δεν τα έβαλες πριν στην θύρα για τα headphones ή  έκανε κάτι σαν auto-sense για το τι ακουστικά έβαλες και ρυθμίστηκε μόνη της. Έχω δει κάτι παρόμοιο και σε asus κάρτες ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.