Jump to content



EIZO FlexScan L578


sa1901

Recommended Posts

Εντυπώσεις

Τα χρώματα της είναι καταπληκτικά και το μαύρο είναι πραγματικό μαύρο όλες τις ώρες που την δούλεψα. Οι γωνίες θέασης είναι τόσο μεγάλες όσο αναφέρει η ΕΙΖΟ (178 μοίρες οριζόντια και κάθετα). Η μέγιστη ανάλυση της είναι όπως όλες οι 17άρες 1280x1024 και πράγματι εκεί αποδίδει τα μέγιστα σε αντίθεση με τις μικρότερες αναλύσεις.

Ο ονομαστικός χρόνος απόκρισης είναι 16ms και δεν παρατήρησα καθόλου το φαινόμενο ghosting σε κάποιες ταινίες που είδα. Παιχνίδια δεν δοκίμασα.

Την δοκίμασα και με τις δύο εισόδους ταυτόχρονα συνδεδεμένες. Η εναλλαγή στο σήμα γίνεται απλά με ένα κουμπί και είναι απροβλημάτιστη. Πολύ καλή εντύπωση μου έκανε και το γεγονός της διπλής εισόδου Audio (μία για κάθε είσοδο σήματος).

Η οθόνη με εντυπωσίασε και δεν μετάνιωσα καθόλου τα λεφτά που της έδωσα. :inlove: Έχω την βεβαιότητα ότι θα με συντροφεύει για πολλά χρόνια.

Tην πήρα από το Mindfactory 555 (αυτήν την στιγμή η τιμή της είναι 533). Εντυπώσεις από το κατάστημα άψογες. Για έλεγχο 0 καμμένων pixel χρεώθηκα 20 και τα μεταφορικά είναι 30

Link to comment
Share on other sites

Kαλοδουλευτη Στελλα :D

Μπραβο κ για την μινι παρουσιαση :T:

Δοκιμασε κ στα παιχνιδια τι κανει,γιατι ειμαι περιεεργος αν ειναι πραγματικο το 16ms με αυτο το πανελ....

Οταν λες το "μαυρο ειναι πραγματικο μαυρο" εννοεις οπως στις CRT?? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Kαλοδουλευτη Στελλα :D

Μπραβο κ για την μινι παρουσιαση :T:

Δοκιμασε κ στα παιχνιδια τι κανει,γιατι ειμαι περιεεργος αν ειναι πραγματικο το 16ms με αυτο το πανελ....

Οταν λες το "μαυρο ειναι πραγματικο μαυρο" εννοεις οπως στις CRT?? :unsure:

Eυχαριστώ πολύ.

Για να δοκιμάσω παιχνίδι, πρέπει να βρω τον χρόνο, αλλά και το παιχνίδι :p

Όσο για το μαύρο... CRT έχω να δουλέψω από το 2001, οπότε δεν θυμάμαι τι γίνεται εκεί. Επειδή όλοι λέτε για το μαύρο είπα να δω και γω πως φαίνεται και έβαλα ένα ολόμαυρο φόντο. Μαύρο μου φαινόταν εμένα, δεν είχα καμία αμφιβολία ότι δεν ήταν. Τώρα τι άλλο να πω ... :...:

Πάντως έχει πολύ καλύτερα χρώματα από την Nokia 530L που είχα μέχρι τώρα. :happy:

http://www.aurora.se/nokia/nokia-530l.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Μεγειά και ευχαριστούμε για το review!

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

(Μακράν το πιο τακτοποιημένο γραφείο;!)

:innocent: ..... Ναι ... χμμμ ... συνήθως δεν είναι ποτέ έτσι. Τι να κάνεις όμως; Για τις ανάγκες τις φωτογράφισης. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπράβο για την παρουσίαση! (αλλά η δικιά μου ήταν καλύτερη... :p :P :p:hehe: :hehe: :flower: )

Αν δεν κάνω λάθος η οθόνη βγαίνει και σε slim edge οπότε μάλλον είναι άξιος αντικαταστάτης της L568. Το μαύρο το δοκίμασες σε πλήρων σκοτεινό γύρω περιβάλλον; Γιατί και η 568 έχει φοβερό μαύρο τη μέρα αλλά τη νύχτα χάνει λίγο... :(

Υ.Γ.: Πώς μπορείς και δουλεύεις σε τόσο "στριμωχτό" γραφείο και με το mouse να βρίσκει στο κουτί; :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.