Jump to content



Ποια 6600gt.


Athens2004

Recommended Posts

Λοιπόν παίδες επειδή είδα πώς οι χ800χλ έχουν 300++++ πάω για το best seller 6600gt .

Ποιά απο όλες ? pciexpress να είναι , τώρα για sli η όχι δεν πειράζει .

Prolink ?

Asus ?

Gigabyte ?

Kάποια άλλη ?

Γιατί ? Έχει καλή ψύξη , πανε οι μνήμες καλά ? Έχει καλή ποιότητα κατασκευής . ?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη επιλογη θα ηταν ΑΥΤΗ η gigabyte (λογω υψηλοτερης συχνοτητας μνημης) , αλλα δεν ξερω αν υπαρχει ελλαντα.

Βεβαια και η Asus με μνημες 1.6 samsung δεν ειναι και ασχημη...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και μία Leadtek extreme edition με ανεβασμένο πυρήνα και μνήμες.

Αφού είναι και PCI-x, εγώ προσωπικά θα χτύπαγα αυτή.

Αν και σήμερα χτύπησα μια Asus σε AGP και μου φαίνεται άψογη:D :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου ... θα σου πω 5 λογους για να αγοαρσεις την Leadtek 6660 GT extreme version!!!!

1ον:εχει μνημες μς 1.6 ns οι οποιες ειναι default χρονισμενες στα 1125...

2ον:o μνημες υπρχρονιζονται ανετα στα 1280 χωρις artifacts...

3oν:ο πυρινας ειναι χρονισμενος στα 550 default ....kai φτανει μεχρι 570 με 580 χωρις artifacts...

4ον:πολυ καλες θερμοκρασιες με overclocking sta 570 kai 1270 na ftanei se full ide toys 75 βαθμους

5oν: 3900 3d marks sto 2005 me default clockings kai 4236 3d marks 2005 me oveclocking sta 570 core kai Ram 1270......

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΨΥΚΤΡΑ...

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ Η ΚΑΡΤΑ ΜΑΜΑΕΙ.....

Υ.Γ .... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑς ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑ ΑΥΤΗΣ....

Υ.Γ 2 ... MULTIRAMA...236 EURO...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fenriz [Σήμερα, στις 10:54]

Παιδια γιατι τέτοiα αντίδραση για Leadtek, παίζει κάτι? Ρωτάω γιατί αυτές τις μέρες την περιμένει ένας φίλος μου από multirama.

Eίναι καλή κάρτα και έχει και το Splinter Cell Chaos Theory δωράκι αλλά μπορείς άνετα να γλυτώσεις 50 αγοράζοντας μία plolink ή gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

Μια\ά που το αναφέραμε για να μήν ανοίγω άλλο thread

εχω την giagabyte 6600Gt Agp τελευταίους drivers για mobo και vga και στο 3d mark 2001

παίρνω γύρω στα 11κ είναι οκ το σκόρ αυτό γιατι έχω την εντύπωση οτι είμαι πολύ χαμηλά.

Mobo : Giagbyte n7400 pro 2 (N force2)

CPU: Sempron 2800+

Mem:2 x Apacer 512

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tripper

λοιπον φιλε μου ... θα σου πω 5 λογους για να αγοαρσεις την Leadtek 6660 GT extreme version!!!!

1ον:εχει μνημες μς 1.6 ns οι οποιες ειναι default χρονισμενες στα 1125...

2ον:o μνημες υπρχρονιζονται ανετα στα 1280 χωρις artifacts...

3oν:ο πυρινας ειναι χρονισμενος στα 550 default ....kai φτανει μεχρι 570 με 580 χωρις artifacts...

4ον:πολυ καλες θερμοκρασιες με overclocking sta 570 kai 1270 na ftanei se full ide toys 75 βαθμους

5oν: 3900 3d marks sto 2005 me default clockings kai 4236 3d marks 2005 me oveclocking sta 570 core kai Ram 1270......

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΨΥΚΤΡΑ...

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ Η ΚΑΡΤΑ ΜΑΜΑΕΙ.....

Υ.Γ .... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑς ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑ ΑΥΤΗΣ....

Υ.Γ 2 ... MULTIRAMA...236 EURO...

’ψογη!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.