Jump to content



3500+ clawhammer & prommie modded by unseen(not 56k friendly)


crmaris

Recommended Posts

απο που τα πήρες τα bh5 απο έξω; Ειχα και γω ένα σετ mushkin αλλά λόγω διαφορετικού spd μου κανανε κουλά στοn 64. Αερα εχω να δουλέψω εδω και μερικά χρόνια με νερό που τον ειχα δοκιμάσει 2700 με 1,64 και 2750 benchable αλλα όχι stable τουλαχιστον με το 1,64. Τωρα απο θερμοκρασίες το promie μεσα στα win δειχνει το smartfan -23 περιπου σε idle(-63 στο evaporator) και σε load +4 με +6 αλλά έχω θερμοκρασια evaporator -49 οποτε μπορει να λεει βλακειες και η μητρική.Οι παραπάνω temps στα 2950 με 1,9 γιατί εκεί μέχρι στιγμής τρέχω full load για ώρες αν θέλω να τεσταρω.Υπολογιζω στα 2950 με το 1,9 εχω περιπου 200 watt.Και στα 3045 που πήγα χτες πάνω απο 200 σίγουρα :whistling. Μιλαμε για πολλά watt ο newcastle αυτός. Μονο με phase παλεύεται.:D

Link to comment
Share on other sites

και τα bh5 ειναι αν θυμαμε καλα 0,175 (μεσα στο xtreme καπου το διαβαζα) γιαυτό και αντέχουνε. αλλα και παλι 3,7 για καθε μερα ειναι πολλά . Μου εχει καει bh5 mushkin με 3,2.Και utt me 3.6:D (ενταξει μετά απο 30 περιπου ώρες memtest!!).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από crmaris

η cpu στα 2950 με 1,9 ειναι rock stable. Στα 2700 είμουνα με 1,64. Banana ksebanana τι να κάνω αυτός μου έκατσε. Αμα πηγαινεις παντος 2700 με μαμα τάση είσαι πολύ τυχερός αλλά το θεμα ειναι στα ποσα βρίσκει τοίχο η cpu. Μπορεί η δικιά σου με 1,55 να πηγαίνει 2750 αλλά να μην μπορεί να πάει 2900 ούτε με 1,9 γιατί πολύ απλά να μην ακούει στο ρεύμα. Το θέμα είναι μέχρι πόσο ακούει στο ρεύμα η cpu και αν ακούει γενικότερα. ’λλοι Caac δεν ειναι σταθεροί με πάνω απο 1,80 - 1.85 και κάνουνε restarts.

Εδω και ένα max cpuz

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=14117

περιμένω μαζί με το ocz 600 και έναν 3500+ venice πάντος ;)

Καλά..σίγουρα..το που θα βρώ τοίχο....κανείς δεν ξέρει.....αλλά είναι πολύ καυτός ο άτιμος....αλλά πολύ καυτός...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να κάνω λάθος για το 0.11 αλλά είναι πιο αντοχής απο τα UTT σίγουρα.

3.7vdimm δίνω σε bench . Με 3.2 πάνε 240+ και 3.4vdimm 250+ απλά μετά απο κεί ζητάνε πολλά .... [όλα σφικτά πάντα]

Απο Γερμανία τα πήρα. [μου τα φέρανε]

edit. ΜΕ το DFI συνεργάζονται άψογα πάντως. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apostglen46

UTT=CH-5

Ειναι τα ιδια ακριβως utt σημαινει UnTesTed και ειναι ch-5

αν θυμαμαι καλα δεν ειναι και τελειως τα ιδια. τα UTT ειναι μικροτερο process απο τα ch5

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.