Jump to content


πρόβλημα στα παιχνίδια


Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,  εχω ενα προβλημα με τα παιχνιδια συγκεκριμενα με το Gprix 4, nascar 2003  euro truck, mafia  αυτα που ειναι λιγο παλια,  οταν παταω να ξεκινησει καποιο απο αυτα, φορτωνει αλλα δεν κανει τιποτα μετα,  μεχρι εχτες και τοσα χρονια που τα εχω επαιζαν κανονικα,  επισης ειχα κανει κλονο τον δισκο και τον επανεφερα πισω οπως ητανε, μηπω και ειχανε φαει κανενα σκαλωμα τα windows αλλα παλι τα ιδια,   τα εσβησα και ξανα περασα τιποτα,  εκανα ενα σκαν με το mbam  δεν βρηκε τιποτα drivers καρτας γραφικων εβαλα τους καινουριους δεν εγινε κατι,  οι δισκοι και 2 ειναι καλοι, και ο ssd και μηχανικος, φοβαμαι οτι ειναι η καρτα το προβλημα, γιατι στο youtube χανει το σημα και μετα κολαει και δεν σβηνει ουτε ο υπολογιστης,  το εφτιαξα αυτο βαζοντας στα 1000mgshrz τον πυρηνα του επεξεργαστη, τα παιχνιδια πηγαιναν μια χαρα,  τωρα ομως βλεπω για να ξεκινησουν αυτα που ανεφερα πρεπει να πατησω μια φορα επανω μετα να ξανα πατησω και 2 και μετα παιρνουν ολα μπρος και ξεκινανε, αλλα οταν παω να σβησω τον υπολογιστη κατι μενει και λεει αναγκαστικη διακοπη δηλαδη κατι μενει στις διεργασιες το οποιο δεν φενεται, πιθανον καποια αρχεια του παιχνιδιου που δεν τρεχει στην αρχη

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, panos 12 said:

μεχρι εχτες και τοσα χρονια που τα εχω επαιζαν κανονικα

Μέχρι χθές δεν είχαμε 35ρια+.

Μπορεί να είναι τυχαίο ή να παίζεις σε δωμάτιο με air-condition, απλά η πρώτη σκέψη μου είναι θερμοκρασίες κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος paxman έγραψε:

Μέχρι χθές δεν είχαμε 35ρια+.

Μπορεί να είναι τυχαίο ή να παίζεις σε δωμάτιο με air-condition, απλά η πρώτη σκέψη μου είναι θερμοκρασίες κάρτας.

Οι θερμοκρασίες ειναι κανονικές η κάρτα πάει μέχρι 75 στα παιχνίδια, και ο επεξεργαστής μεχρι 58 στα παιχνιδια,  τωρα  σε ηρεμια η καρτα ειναι 35 βαθμους και ο επεξεργαστης 37 τον καθάρισα προχτές τον υπολογιστή κιόλας απο την σκονη, έβαλα και πάστα 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, panos 12 said:

τον καθάρισα προχτές τον υπολογιστή κιόλας απο την σκονη, έβαλα και πάστα

Πριν τον λύσεις-καθαρίσεις στο έκανε;

Έγινε επεξεργασία από paxman
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εκανε, αλλα  κατα λαθος ειχε βγει το τετραπυνο που παιρνει ρευμα ο επεξεργαστης  και ανοιγε εκλεινε 2 φορες,  μετα που το εβαλα ανοιξε κανονικα ο υπολογιστης 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.