Jump to content



new psu


Vatos_locos

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά θέλω help να διαλέξω ένα psu για το pc μου μιας και το etasis 750 αποφάσησε να γίνει flashbang στο άκυρο και τώρα μένω χωρίς pc

λοιπών ψάχνουμε κάτι αντίστοιχω με το etasis 750 και ας είναι και σε παραπάνω watt και ας κάθοντε τι έχετε να προτείνετε ?

για αυτό τι λέτε ?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977705&product=940305

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται αυτό. Το έχουν (το πορτοκαλί quad) 2 παιδιά εδώ στο forum και είναι ευχαριστημένοι. Από θόρυβο δεν ξέρω όμως τι κάνει. Το πιο αθόρυβο απ' όλα είναι το corsair 620 (που έχω) και γενικότερα τα seasonic. Από το δικό μου είμαι απόλυτα ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

βασικά με τον θόρυβο δεν έχω πρόβλημα εδώ είχα το etasis με το sanyo denki που είχε μέσα και έκανε σαν τρακτερ κανένα καλύτερο στα ίδια λευτά παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Budget?

Το περτικαλί PCP&P ωραίο φαίνεται, άσε που θα πηγαίνει και με το κουτί σου :p

Προσωπικά θα κοίταγα κανένα single +12v rail. Του kourman το 750tx δεν ακούγεται, κόλλησα το αυτί μου πάνω και δεν...ή τουλάχιστον ακούγεται πάνω από τα 500+ watt κατανάλωσης, που στο συγκεκριμένο pc (8500 + gts512 stock) δεν παίζει...

Link to comment
Share on other sites

ε κάπου 100-150 βαριά και σε κανένα μήνα τώρα να πληροθώ πρώτα :( το πορτοκαλί σκευτομαι και εγώ αλλά με γείωσε ο Georgesod με το corsair τώρα ίδια specs

και εγώ για μονές γραμμές κοιτάω και μη modular τελικά απο τα 2 corsair Vs ppc&c πιο να πάρω :p εγώ έχω μια τάση προς το ppc&c καλό όνομα και δεν είχα ποτέ

σε εμένα δεν νομίζω να χρειαστεί πάνω απο 500+

μιλάμε για 8500/8800Gt/2Gb 1200/1 HDD/1 κάρτα ήχου/την abit/ και μια ανλία/ και καμια 10αριά 12cm fanάκια

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ και εγώ κατα εκεί με βλέπω να καταλείγω :) το θέμα μας είναι να περιμένω να πληρωθώ τώρα και το etasis να μην έφαγε τίποτα όλλο μαζί του, το άνοιξα να δώ τι έπαθε και ένα mosfet απο τις 12άρες του τίναξε πέταλα κανωνικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρόλο που διάβασα τις απόψεις των άλλων θα σου συστήσω το Zalman ZM750-HP

Είχα το αντίστοιχο στα 600W και είμουν πολύ ευχαριστημένος, Δεν ακούγεται, είναι πολύ πολύ σταθερό με την 9800 και τον Q6600.

Φυσικά αν θέλεις να κινηθείς σε μη modular τότε το PCP&C είναι απ'οτι έχω διαβάσει η καλύτερη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

πωσ τα καταθερεσ ψηλε?

ποιο ?

Εγώ παρόλο που διάβασα τις απόψεις των άλλων θα σου συστήσω το Zalman ZM750-HP

Είχα το αντίστοιχο στα 600W και είμουν πολύ ευχαριστημένος, Δεν ακούγεται, είναι πολύ πολύ σταθερό με την 9800 και τον Q6600.

Φυσικά αν θέλεις να κινηθείς σε μη modular τότε το PCP&C είναι απ'οτι έχω διαβάσει η καλύτερη επιλογή

μη modular σίγουρα και όχι zalman σε τι τιμή παίζει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

ποιο ?

μη modular σίγουρα και όχι zalman σε τι τιμή παίζει αυτό ?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806329

130Ευρα το Zalman που σου πρότεινα και το PCP&C το πρωτινές εσύ στο 1ο ποστ σου

Link to comment
Share on other sites

βγάζει όλα τα A και δεν μένουν άπραγα όπως στις πολλές που αν πάς απο την μία να τραβίξεις πχ 20A και αυτή δίνει 18Α δεν θα πάρει απο άλλες γραμμές για να αναπληρώσει και απο την δευτερη θα του τραβάς 10 Α και τα 8 Α θα κάθοντε άπραγα

Link to comment
Share on other sites

μιας και δεν έχω πληρωθεί ακόμα οπότε δεν έχω πάρει τροφοδοτικό είδα και αυτό

σε σχέση με το ppc&c τι λέει μήπως είναι καλύτερο να πάρω αυτό ?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700180

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.