Jump to content



Αδύνατη λήψη αρχείου στο MSN Messenger


Cool

Recommended Posts

Όταν πάει κάποιος να μου στείλει ένα αρχείο στο MSN Messenger, μου γραφει "user to send you a file (χωρίς τίτλο.JPG). This file has been blocked because it is potentially unsafe."

Αυτό το κάνει σχεδόν σε όλα τα αρχεία. Ξέρει κανένας γιατί? Εγώ μπορώ να στείλω κανονικα ό,τι αρχείο θέλω.

Έχω την έκδοση 7.0

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ε, messenger είναι αυτό, τι περιμένεις; :)

όντως το κάνει στα περισσότερα αρχεία. Δοκίμασε να ζιπάρεις πρώτα το αρχείο με winrar ή winzip και λογικά δε θα έχει πρόβλημα.

Σε αρχεία *.exe το κάνει στάνταρ, τώρα με φωτό πρώτη φορά το ακούω. Πάντως τα συμπιεσμένα τα στέλνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Και στα .mp3 το κάνει! Δοκιμασα να το κλείσω το firewall, αλλά πάλι δεν έγινε τίποτα! Το περίεργο είναι ότι το κάνει μόνο όταν στέλνουν σε μένα! Ο άλλος τα παίρνει μια χαρά! Πάντως, δε νομίζω να φταίει το firewall γιατί με την έκδοση 6.2 τα έπαιρνε κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Μην πανικοβάλλεστε, κατεβάστε το επισυναπτώμενο αρχείο, αποσυμπιέστε το, τρέξτε το registry entry που έχει μέσα και τέλος κάντε μια επανεκκίνηση και θα μπορείτε να στέλνετε κάθε είδος αρχείου μέσω MSN Messenger.

disable_msn_file_blocking.zip

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.