Jump to content



Πρόβλημα με ασύρματο ποντίκι logitech m220


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, έχω πάρει το συγκεκριμένο ποντίκι,  πολύ ωραίο ποντικάκι με βόλεψε αν και είναι λίγο μικρο το θέμα είναι όμως ότι αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα  με τον κέρσορα κάποιες  φορές δυσκολεύετε να κινηθεί σωστά όπως όταν τελειώνει η μπαταρία κάνει  η πρώτη μπαταρία που είχε μέσα την μέτρησα ήτανε στα 1,4volt,  έβαλα καινούρια έφτιαξε λίγο η κατάσταση άλλα πάλι βλέπω το κάνει κάπου καπου,  πηρα και τη logitech και με ελεγε κατι τρελα για drivers να με δωσει ή να το βαλω σε άλλο υπολογιστή και τέτοια έχω τα 10 και οι οδηγεί μπαίνουν αυτόματα δεν έχει για το ποντίκι το απλό drivers

Link to comment
Share on other sites

Όταν τελειώνει η μπαταρία δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα...

Σιγουρέψου ότι δεν έχει μπει σκόνη ή κάποια τριχούλα μπροστά από τον φακό. Μπορείς να το καθαρίσεις απαλά με μία μπατονέτα νωπή με οινόπευμα.

 

Για τις υπόλοιπες περιπτώσεις, έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις επιφάνεια; Πχ το έχεις δοκιμάσει με κάποιο mousepad ή σε κάποια επιφάνεια που δεν είναι πολύ ανακλαστική ή πολύ τραχιά;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω πανω σε mousepad, αμα ειναι θα το βγαλω  αλλα το προβλημα με την αλλαγη μπαταρια εφτιαξε παρα πολυ, αλλα καποιες φορες ελαχιστα το κανει παλι  με κανει  εντυπωση 1,4 νομιζω γεματη ειναι η μπαταρια, θα δοκιμασω να βαλω τον πομπο σε usb3 θυρα 

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και γω αυτο με το συγκεκριμενο ποντικι ανεξαρτητως μπαταριας, οποτε του ερχεται κανει τις διακοπουλες του και ας ειναι ο δεκτης στα 5εκ. και καινουρια μπαταρια..

Γινεται τελειως τυχαια.. δεν εχω βρει λυση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 20/8/2019 at 7:41 ΜΜ, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Το εχω και γω αυτο με το συγκεκριμενο ποντικι ανεξαρτητως μπαταριας, οποτε του ερχεται κανει τις διακοπουλες του και ας ειναι ο δεκτης στα 5εκ. και καινουρια μπαταρια..

Γινεται τελειως τυχαια.. δεν εχω βρει λυση.

Η logitech μπορεί να το πάρει πίσω;  είναι πρόβλημα απο το ποντικι αλλα εμενα με λεει φταινε οι οδηγοί, αλλα οδηγούς δεν εχει αφου αυτοματα το βρισκουν τα windows 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.