Jump to content



Πρόβλημα fsx


def

Recommended Posts

Εδώ και 25 χρόνια έχω επενδύσει πολλά χρήματα για το flight-simulator. Είναι η σειρά μου να ρωτήσω μήπως και βρω καμιά λύση γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα το φόρματ... Το install γίνεται σε windows 10 64bit version 1903. Δεν θα μιλήσω σε τι υπολογιστή..... Ενώ κάνει install το fsx αντί να δείχνει εικόνες από το install η οθονη είναι μαύρη μέχρι να κάνει install και τα 2 DVD. Ενώ κανονικά έχεις διάφορες εικόνες κατά την διάρκεια της εγκατάστασης. Σε μένα δεν το δείχνει αυτό πλέον. Αφού τελειώσει εγκατάσταση και περάσω του κόσμου τα add και παίξω 1-2 φορές, στην τρίτη φορά το fsx δεν μου ανοιγει... Ανοίγει το πρόγραμμα και μετά χάνεται από την επιφάνεια εργασίας. Έψαξα στο ίντερνετ αλλά τίποτε.. Καμία γνώμη, η αν αντιμετώπισε κάποιος το ίδιο το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τρέξεις το παιχνίδι με compatibility mode σε Windows 7.

Θα σου έλεγα να κατέβεις και μια έκδοση Windows.

Η Microsoft έχει κάνει αλλαγές σε πολλές βιβλιοθήκες Visual Basic. Ειδικά στο update Αυγούστου που θα βγει έχει γίνει λίγο ντόρος.

Δες μήπως υπάρχει κάποιο update του fsx.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, swatoner said:

Δοκίμασε να τρέξεις το παιχνίδι με compatibility mode σε Windows 7.

Θα σου έλεγα να κατέβεις και μια έκδοση Windows.

Η Microsoft έχει κάνει αλλαγές σε πολλές βιβλιοθήκες Visual Basic. Ειδικά στο update Αυγούστου που θα βγει έχει γίνει λίγο ντόρος.

Δες μήπως υπάρχει κάποιο update του fsx.

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την ενημέρωση σου, το δοκίμασα αλλά και πάλι τα ίδια. Για έκδοση μιλά για 1803....?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο δυστυχώς γιατί μιλάμε για ένα παιχνίδι του 2006 αν δε κάνω λάθος.

Εγώ θα έβαζα Windows 7 μόνο και μόνο για το παιχνίδι αφού η μόνο ποιο πρόσφατη έκδοση που είναι συμβατή είναι με Windows 8.1 η έκδοση για Steam που βγήκε το 2014.

 

Προσπαθείς να τρέξεις κάτι αρχαίο σαν εφαρμογή σε καινούργιο σύστημα πράγμα δύσκολο.

Υπάρχουν τρομερές αλλαγές στο επίπεδο του λειτουργικού. 

 

Νομίζω πρόσφατα ανακοίνωσαν και καινούργια έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.