Jump to content



Aγορα υπολογιστη!!!


Recommended Posts

Καλημερα και καλο μηνα με υγεια.Εχω φιαξει ενα συνολο και θα ηθελα την γνωμη σας 1)AMD Ryzen 9 3900X Box,2)Gigabyte X570 Aorus Elite,3)Asus GeForce RTX 2070 Super 8GB ROG Strix Advanced Gaming οσο για τις RAM δν ξερω τι να διαλεξω ειμαι αναμεσα σε 3 1)https://www.skroutz.gr/s/13815294/G-Skill-Trident-Z-RGB-16GB-DDR4-4000MHz-F4-4000C17D-16GTZR.html?fbclid=IwAR0HMlKfj16fjXPfCK5Y1Eh8yqUabVAFmNesPY7z1fJ2rmGx9TG7fP5TKRs#specs,2)https://www.skroutz.gr/s/19749428/Crucial-Ballistix-Elite-16GB-DDR4-4000MHz-BLE2K8G4D40BEEAK.html?fbclid=IwAR3dALsyPuWLqx5w1hrl-nIU_9RBRU_3VR5iU5xRMtdwsC_gjEzNCzQcguc#specs,3)https://www.skroutz.gr/s/15170483/G-Skill-Trident-Z-RGB-16GB-DDR4-3200MHz-F4-3200C16D-16GTZRX.html?fbclid=IwAR3Ly4evF1WZwNT80hwhrkqCfTu5xrFgEImbJTQWtHR_pKIMctf1qJqiX_Y#reviews ευχαριστω εκ τον προτερων..Καλη συνεχειαα

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Τι κάνεις με το pc καταρχας και χρειαζεσαι τον 3900? Εκτος αν τον παιρνεις γιατι μπορεις που και αυτο καλος λογος ειναι.

ποτε δν θα επαιρνα κατι επειδη μπορω απλα θελω να φιαξω ενα Pc τουμπανο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Tsoufisss1989 με όλο το θάρρος αλλα δεν βλέπω να πάρεις και αλλες απαντήσεις.
Σου απάντησε ο icy Κάνοντας μερικές ερωτήσεις που δείχνουν οτι όχι μόνο δεν έχεις όρεξη να δώσεις πλήροφορίες αλλα επίσης με τις απαντήσεις σου δείχνεις οτι το pc το κάνεις έτσι απλά γιατι ΜΠΟΡΕΙΣ και δεν καταλαβαίνω γιατι είναι κακό αυτό.
Η απάντηση "θέλω να pc τούμπάνο" και "παιχνίδια αδερφέ" δείχνει τα μισά απο όσα είπα η αλλη απάντηση οτι παίζεις τα πάντα...Αν ήσουν κανένας σκληρός gamer που τα έπαιζε όλα θα είχα βγάλει 5-10 παιχνίδια που τα λιώνει και οχι "τα πάντα πάιζω". Αν σε παρηγορεί και εγώ είμαι αυτός που το pc μου είναι OVERKILL για την χρήση που το κάνω απλά το πήρα γιατι μπορούσα και μαρέσει το tech-hardware Κλπ...!
Στο θέμα μας..
Αν όντως θέλεις να μάθεις ποια είναι η καλύτερη σου επιλογή δώσε ταβάνι budget Και πες είναι αποκλειστικά gaming και θέλω ότι πιο δυνατό μέχρι 1.5κ πχ.
Αν τώρα έχεις την εντύπωση οτι με εναν 3900 θα τρίψουν τα μάτια τους και θα πούνε ολοι Ο ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΤΕΡΑΣ κάνεις να ξέρεις οτι εχει άτομα που τρέχουν με pc 5Κ ++.

Tωρα για τις μνήμες θα έβγαζα τελείως την 2η επιλογή μιας και είναι απλά πιο ακριβή και οχι τόσο καλή και θα πήγαινα νομίζω με κλειστά μάτια στα 113euro και τα +50/100 ευρο θα τα έριχνα σε gpu-ssd-cooling μπύρες...!!


Ολα αυτά τελείως φιλικά και χωρις διάθεση να προσβάλλω .
Να είσαι καλά :D

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.