Jump to content



Προτασεις για μνημες DDR2...


Qlim4X

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Πολλα τα λεφτα για αυτες αλλα αν ειναι για να χωθεις γερα αυτες θες.

Στο anandtech 1000αρησαν με 955Χ Asus

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2412

Εγω προσωπικα παω για 2Χ1024 απλες απο Ελλαδα

Αλεξ οσο αναφορα την συνθεση σου...αφου δεν ειναι να παρεις τωρα...μεχρι δεκεμβρη μπορει να εχουν αλλαξει πολλα.

Ο cpu παντως περα απο το μεγαλο fsb δεν εχει καμια αλλη διαφορα σε σχεση με απλο P4 τα Ν0 που μου ελεγες...και του Unseen που ειδα ο 3αρης που ειχε δοκιμασει πριν τοσο καιρο Ν0 ειναι...Επισης οι 955Χ μητρικες δεν εχουν κανενα προβλήμα με το pci-lock....

Στην Αγγλια εχουν ερθει οι pentium D

2.8=280 euro

3.0=370 euro

3.2= δεν τον υπολογισα γιατι παει ψηλα μετα.

Ακομα μεχρι να βαλεις 2Χ6800 ΓΤ ΣΛΙ θα βγει η καινουργια σειρα...με λιγα λογια ξανασκεψου το οταν θα το παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

Πολλα τα λεφτα για αυτες αλλα αν ειναι για να χωθεις γερα αυτες θες.

Στο anandtech 1000αρησαν με 955Χ Asus

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2412

Εγω προσωπικα παω για 2Χ1024 απλες απο Ελλαδα

Αλεξ οσο αναφορα την συνθεση σου...αφου δεν ειναι να παρεις τωρα...μεχρι δεκεμβρη μπορει να εχουν αλλαξει πολλα.

Ο cpu παντως περα απο το μεγαλο fsb δεν εχει καμια αλλη διαφορα σε σχεση με απλο P4 τα Ν0 που μου ελεγες...και του Unseen που ειδα ο 3αρης που ειχε δοκιμασει πριν τοσο καιρο Ν0 ειναι...Επισης οι 955Χ μητρικες δεν εχουν κανενα προβλήμα με το pci-lock....

Στην Αγγλια εχουν ερθει οι pentium D

2.8=280 euro

3.0=370 euro

3.2= δεν τον υπολογισα γιατι παει ψηλα μετα.

Ακομα μεχρι να βαλεις 2Χ6800 ΓΤ ΣΛΙ θα βγει η καινουργια σειρα...με λιγα λογια ξανασκεψου το οταν θα το παρεις.

οτι θα το ξανα σκεφτο μεχρι να ερθει αυτη η ωρα ενοειτε ρε συ.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χτεσινη εξορμηση στη στουρναρη μπορω με σιγουρια να πω οτι η Elpida εχει κατακλυσει τα ραφια. Micron ουτε για δειγμα.ΕΠισης λιγες samsung.Θα ποσταρω οταν τελειωσει το αρχικο burn in:alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

Μετα απο χτεσινη εξορμηση στη στουρναρη μπορω με σιγουρια να πω οτι η Elpida εχει κατακλυσει τα ραφια. Micron ουτε για δειγμα.ΕΠισης λιγες samsung.Θα ποσταρω οταν τελειωσει το αρχικο burn in:alien:

για πες τι μνημες τσιμπισες???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.