Jump to content



Αγορά νέας οθόνης


mer

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα, έχω χτίσει πισι το οποίο αποτελείται από 2060,3600 και 16gb ram. Και μένει η επιλογή της οθόνης. Μέχρι τώρα είχα μια Dell tn. Είχα αποφασίσει και περιμένω την aoc 24G2U την οποία βρίσκω 170 ευρώ , αλλά τώρα σκέφτομαι μήπως η αγορά 27αρας θα ήταν καλύτερη επιλογή. 

Το θέμα είναι ότι ήθελα να δοκιμάσω 144hz ips οπότε φαντάζομαι για 27αρα πρεπει να ανέβω στα 500 που παίζει η gl850 και φαίνεται να είναι η καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα.

 

Τι λέτε εσείς; 

Έγινε επεξεργασία από mer
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι λέω. Το θέμα είναι όμως ότι δεν είχα ποτέ 144 hz οπότε δεν ξέρω άμα αξίζει τόσο πολύ για τη χρήση που θα κάνω. 

 

Ξεχασα να αναφέρω ότι η χρηση της οθόνης θα είναι ανάμεικτη. Και παιχνίδια και σειρές και για τη δουλεια μου και για διάβασμα .

 

Από παιχνίδια παίζω κυρίως league of legends, lineage,Heroes of the Storm και απο εκεί και πέρα ότι κάτσει εκείνη την περίοδο κυρίως με φίλους. 

Έγινε επεξεργασία από mer
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν βέβαια και ενδιάμεσα κάποια μοντέλα με va panel και 144hz όπως ας πούμε αυτό https://www.plaisio.gr/samsung-monitor-27-lc27jg50-gaming-curved_3026582

Ίσως για τη δουλειά μου να θέλω κιολας μεγαλύτερη επιφάνεια 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 ώρες, το μέλος mer έγραψε:

Υπάρχουν βέβαια και ενδιάμεσα κάποια μοντέλα με va panel και 144hz όπως ας πούμε αυτό https://www.plaisio.gr/samsung-monitor-27-lc27jg50-gaming-curved_3026582

Ίσως για τη δουλειά μου να θέλω κιολας μεγαλύτερη επιφάνεια 

Την συγκεκριμενη την εχω εδω και ενα χρονο περιπου και μπορω να πω οτι ειναι μαι χαρα οθονουλα, Πολυ καλα χρωματα (την εχω καλιμπραρει) , τα 144Hz προσωπικα μονο σε χρηση desktop τα καταλαβαινω στα παιχνιδια δεν μου κανει διαφορα.

Για δουλεια και διαβασμα δεν ξερω αν θα σε βολεψει λογω 1440p εκτος αν παιξεις με το scale των windows.

Βασικο οτι το plaisio δινει zero pixel εγγυηση την οποια δεν την δινει η samsung οποτε αν παθει κατι πας απευθειας στο καταστημα αγορας.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.