Jump to content


freezarismata και επαναφορά οδηγού σε νεοστηθέν σύστημα.


Recommended Posts

Γεια σας παίδες . Μόλις παρέλαβα το σύστημα από το κατάστημα . Του κάναμε πάλι φορμάτ.

Να μην μακρυγορώ . Όταν βάζω να παίξει βίντεο είτε στον firefox είτε στο chrome φριζάρει για 2 δεύτερα και κάποιες φορές κάνει επαναφορά του οδηγού .

Μπήκα σε κάποια φόρουμ του εξωτερικού . Το αντιμετωπίζουν και άλλοι με τον 20.1.1. και κάποια περιστατικά ήταν παλιά . του 2012 . 

Κάποιοι είπαν ότι αλλάζει κάτι στον κόδεk του βίντεο του youtube και υπάρχουν bugs . 

Καμιά ιδέα ή το αντιμετωπίζει και άλλος το ίδιο πρόβλημα ? 

1920χ amd threadripper 

kingston 32 gb memory 

asus radeon 7 

creative ae5 soundcard 

όλα στοκ χωρίς οβερκλόκ. 

Ευχαριστώ . τα βίντεο μερικές φορές χρησιμοποιούν hardware accelaration . 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βρήκα τι έφταιγε  . Φταίει το icue της corsair, μπορεί να κάνει κόνφλικτ με τον οδηγό του ποντικιού το g hub . Τα ίδια μου έκανε και όταν έβαλα το software της razer . δεν γνωρίζω τι το προκαλεί . 

Τώρα έχω απεγκαταστήσει το icue και δεν μου εμφανίζεται το πρόβλημα . 

για την επαναφορά του οδηγού φταίνε οι οδηγοί , πράγμα που το διορθώσανε . 

Έγινε επεξεργασία από iseeklife
Προσθήκη στοιχείων.
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την κορσαίρ και μου προτείνανε τη δεύτερη φορά να βάλω μια παλαιότερη έκδοση του icue την 3.18.77 . Δύο μέρες τώρα δεν έχει εμφανιστεί πρόβλημα με τον παλαιό οδηγό . Μακάρι να συνεχίσει έτσι . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.