Jump to content



Πρόγραμμα για μετατροπή αρχείων?


Recommended Posts

Έχετε να προτείνετε κανένα πρόγραμμα της προκοπής που να εκμεταλλεύεται όλους τους πυρήνες του pc? Έχω το format factory αλλά μέχρι 4 πυρήνες δουλεύει...και κάνει πολύ ώρα για να κάνει τις μετατροπές! Απλά τώρα λόγω καραντίνας οι γονείς μου θέλουν να βλέπουν ταινίες.....τις οποίες εγώ έχω όλες σε mkv μορφή...αλλά η tv τους παίζει μόνο avi....

Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος GeorgeVasil έγραψε:
HANDBRAKE.FR

Download the HandBrake Application or Source Code.

 

Λογικο να κανει ωρα...

 

Θα το δοκιμάσω να δω χρόνους....

 

πριν 4 λεπτά, το μέλος slalom έγραψε:

Παρε ενα TV box να παιζει τα παντα

Νοt an option για διάφορους λόγους....

Link to comment
Share on other sites

Αν θες σώνει και καλά να μετατρέπει σε avi,  το HandBrake μετατρέπει μόνο σε MKV και MP4.

Για να μετατρέψεις σε avi με το HandBrake θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις παλιότερη έκδοση και συγκεκριμένα την έκδοση 0.9.3 από εδώ.

Σημείωση και στα δυο προγράμματα (format factory και HandBrake) μπορείς να βάλεις περισσότερα από ένα αρχεία δηλαδή 2,3,4,5 κλπ.

  • Like 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος p55 έγραψε:

Αν θες σώνει και καλά να μετατρέπει σε avi,  το HandBrake μετατρέπει μόνο σε MKV και MP4.

Για να μετατρέψεις σε avi με το HandBrake θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις παλιότερη έκδοση και συγκεκριμένα την έκδοση 0.9.3 από εδώ.

Σημείωση και στα δυο προγράμματα (format factory και HandBrake) μπορείς να βάλεις περισσότερα από ένα αρχεία δηλαδή 2,3,4,5 κλπ.

 

Και πάλι φίλε μου και 3-4 αρχεία παράλληλα να βάλω (4 νομίζω είναι το όριο) διαμοιράζει την επεξεργαστική ισχύ των 4 πυρήνων και δεν βάζει 4 πυρήνες σε κάθε αρχείο....

Link to comment
Share on other sites

Κάποια εποχή έπρεπε και εγώ να μετατρέψω αρκετά αρχεία σε avi.

Το μακράν πιο γρήγορο από Handbrake και Format Factory ίσως και στο μισό χρόνο, ήταν το Win avi που δεν είναι δωρεάν.

πριν 9 λεπτά, το μέλος redbighunter έγραψε:

δεν βάζει 4 πυρήνες σε κάθε αρχείο

Το  Format Factory μετατρέπει όλα μαζί γι αυτό, το Handbrake τα βάζεις σε λίστα cue list και τα μετατρέπει ένα-ένα. 

Πάντως για να πω την αλήθεια και τα δυο (Handbrake και Format Factory) παρόμοιο χρόνο κάνουν.

Έγινε επεξεργασία από p55
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.