Jump to content



Nέο Μonitor και περιεργο πρόβλημα.


Recommended Posts

Προχθές μου εφεραν το μονιτορ απο το καταστημα που είχα παραγγείλει.

Το μόνιτορ είναι αυτό και είναι 144hz viewsonic vx2458-c-mhd.

Έχω την gtx1060 και μπορώ να πω οτι ακόμα στεκεται πολύ καλά σε παιχνίδια.

Τεστάρισα call of duty BO4,MW,GTA V,destiny και πολλά άλλα games χωρίς κανένα πρόβλημα.

Το epic αυτες τις μέρες έβαλε το wwz και το just cause 4 δωρεάν και τα κατέβασα. Καθώς έπαιξα το just cause 4 κανά δυωρο το έκλεισα και μετα απο λιγες ώρες ξαναμπήκα και στην οθόνη των τίτλων μου έβγαλε γραφικά με χιόνια και περίεργα χρώματα και στα καπάκια όλο το πάνελ κάθετες γραμμές μωβ και πράσινες. Με το alt+enter γύρναγε σε window mod και απο γραμμές,έδειχνε περίφιμα ξανά στο fullscreen πάλι τα ίδια, με alt+tab γύρναγε στο desktop και ήταν σαν να μη συμβαίνει τίποτα.

Ξαναδοκιμάζω όλα τα παιχνίδια και όλα καλά πλυν πάλι του just cause 4 που έκανε πάλι τα ίδια.

Τι έχω δοκιμάσει: drivers με ddu φυσικά, άλλο καλώδιο dp, hdmi καλόδιο αλλά πάλι τα ίδια.

Στην τηλεόραση που το συνδεσα με hdmi μια LG (60hz) το just cause έτρεξε μια χαρά και σε φούλ screen και παντού.

Έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω τι να κάνω γιατί πρέπει να βρω τι γίνεται για να επιστρέψω αν είναι το μόνιτορ πίσω πριν περάσουν οι μέρες του DOA.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.