Jump to content



Ηχεία σε Corolla E12


Recommended Posts

Hello all,

Ψάχνωμαι για ηχεία στις μπροστά πόρτες του Corolla E12, το μόνο που ξέρω ότι θέλω 6,5" ,από κει έπειτα έχω χάσει τη μπάλα με τι να βάλω. Θα πω το εξής για να γίνω όσο γίνεται κατατοπιστικός όσον αφορά το τι θέλω. Θέλω να μου προτείνετε 1 ζεύγος σαν value for money και ένα για επένδυση....

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Το ότι θες 6.5" δεν λέει τίποτα. Τι βάθος έχει η πόρτα; Με τι πηγή θα παίξουν; Έχεις ενισχυτή; Πόσα watt σηκώνει η πηγή σου; Εχεις και άλλα μεγάφωνα μέσα; Θέλεις full range η woofer; Θες διαιρουμενα η όχι; Πόσα λεφτά δίνεις; Τι μουσική ακούς; 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2020 at 12:55 AM, Lakisss said:

Το ότι θες 6.5" δεν λέει τίποτα. Τι βάθος έχει η πόρτα; Με τι πηγή θα παίξουν; Έχεις ενισχυτή; Πόσα watt σηκώνει η πηγή σου; Εχεις και άλλα μεγάφωνα μέσα; Θέλεις full range η woofer; Θες διαιρουμενα η όχι; Πόσα λεφτά δίνεις; Τι μουσική ακούς; 

Έχεις δίκιο και ζητώ συγγνώμη, το βάθος της πόρτας είναι 12.5 cm, η πηγή μου είναι το JVC mosfet 50wx4 bluetooth, πάνω στο οποίο θα μπουν τα ηχεία, δεν έχω ενισχυτή, έχω έναν 2καναλο Pioneer πάνω στο οποίο έχω 2 JBL 3way στην ταζιέρα μου και ένα αυτοενυσχυμενο 12αρι sub woofer juice. Full range / woofer δεν ξέρω να σου απαντήσω, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι ακούω μουσική με μπάσο(house, tech house και ξένα εμπορικά) όσο για το μπάτζετ σας έχω ήδη πει.

Μου πρότειναν αυτά για ακριβά και αυτά για VFM.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Έγινε επεξεργασία από skepasti21
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε κάποιο μαγαζί που έχει ποικιλία, πες του τι ακούς, πόσα διαθέτεις να σου προτείνει κάτι με το υπάρχον set up σου. Να τα ακούσεις, το τι σου λέω εγώ ότι είναι καλό ισχύει μόνο για το δικό μου αφτί. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.