Jump to content


Email και σχόλια στο Youtube


Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος που γνωρίζει το email μου, και είναι το ίδιο email που χρησιμοποιώ στο Youtube, μπορεί να παρακολουθήσει τη δραστηριότητα μου στο Youtube και ιδιαίτερα τα σχόλια που γράφω.

 

Περιμένω το feedback σας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, psyber said:

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος που γνωρίζει το email μου, και είναι το ίδιο email που χρησιμοποιώ στο Youtube, μπορεί να παρακολουθήσει τη δραστηριότητα μου στο Youtube και ιδιαίτερα τα σχόλια που γράφω.

 

Περιμένω το feedback σας.

????????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ενα gmail. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν δώσω π.χ. σε ενα το email μου και το γνωρίζεις, αν μπορείς να βρεις αυτά που γράφω στα σχολια του youtube.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να μπορει να τα βλεπει αλλα ποτε δεν ξερεις. Σε εμενα εχει τυχει να δεχομαι την αλληλογραφια καποιου αλλου.

Για αρχη αλλαξε κωδικους, κανε ενα δευτερο λογαριασμο youtube με το ιδιο mail και γραφε απαντησεις απο εκεινο να δεις αν θα απαντησει και σε αυτο.

 

Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2020 at 7:00 ΜΜ, το μέλος psyber έγραψε:

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος που γνωρίζει το email μου, και είναι το ίδιο email που χρησιμοποιώ στο Youtube, μπορεί να παρακολουθήσει τη δραστηριότητα μου στο Youtube και ιδιαίτερα τα σχόλια που γράφω.

 

Περιμένω το feedback σας.

 

Δεν γίνεται αυτόματα, αλλά εάν κάποιος είναι αρκετά αποφασισμένος, είναι εφικτό.

Υπάρχουν εργαλεία στο ίδιο το youtube, που μπορείς να δεις το ιστορικό σχολίων χρήστη σε κάθε κανάλι. Επίσης υπάρχουν τρόποι να αναζητήσεις σχόλια χρήστη οπουδήποτε στο youtube.

Η μοναδική δικλείδα ασφαλείας είναι ότι ο λογαριασμός του youtube δεν εμφανίζει σε τρίτους το email με το οποίο είναι συνδεδεμένος. Εάν είσαι σίγουρος ότι δεν το έχεις αποκαλύψει κάπου, και ότι είναι δύσκολο να αποκτήσει άλλος πρόσβαση στον λογαριασμό σου, είσαι σχετικά ασφαλής. Προφανώς οι προστασίες δεν ισχύουν σε περίπτωση που τα στοιχεία ζητηθούν δικαστικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σύντομη Απάντηση: Ναι, γίνεται να το κάνει κάποιος

 

Μη-σύντομη Απάντηση: Δεν είναι κάτι που μπορεί να το κάνει οποιος να'ναι έτσι εύκολα. Αν σε βάλουν "στο ματι" και ασχοληθεί -ουν , τότε ναι , μπορεί να γίνει αυτό που λες. Είναι το λεγόμενο Doxing. Το θεμα ειναι μεχρι ποιο σημειο θα φτασει καποιος και τι κινητρο εχει για να το κανει. Αλλο να σε ψαχνει μια πρωην, αλλο να σε ψαχνει μια ομαδα παραβατικων ανθρωπων που ετυχε να συναναστραφεις και αλλο να σε ψαχνει η κυβερνηση. Αξιολογεις το thread model σου και παίρνεις τα ανάλογα μέτρα.. :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.