Jump to content



TRX40-E


def

Recommended Posts

Εχω την μητρικη TRX40-E και θελω να περασω τα windows 7 64bit , μπαινω στην επισημη σελιδα της μητρικης αλλα δεν εχει.Επισης εχω 2 μ.2 mp600 σε raid0 , αναρωτιεμαι αν οι drivers που εχω τωρα κανουν και για τα 7.

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος def έγραψε:

Εχω την μητρικη TRX40-E και θελω να περασω τα windows 7 64bit , μπαινω στην επισημη σελιδα της μητρικης αλλα δεν εχει.Επισης εχω 2 μ.2 mp600 σε raid0 , αναρωτιεμαι αν οι drivers που εχω τωρα κανουν και για τα 7.

για ποιο λόγο να βάλεις ένα λειτουργικό που είναι eol?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος def έγραψε:

Γιατί ένα πρόγραμμα το τρέχει μόνο στα win7. 

 

από την στιγμή που είναι ένα λειτουργικό EOL σημαίνει ότι έχει σταματήσει η υποστήριξη και αρχίζει σιγά σιγά να έχει θέματα ασφάλειας και για να χρησιμοποιηθεί σαν κύριο λειτουργικό.

θα σου πρότεινα να βάλεις windows 7 σε ένα vm και να κάνει από εκεί την δουλειά σου. ή να ψάξεις αναβαθμισμένη έκδοση του συγκεκριμένου προγράμματος που να λειτουργεί με άλλα λειτουργικά.

Αν επιτρέπεται ποιο πρόγραμμα είναι;

 

Link to comment
Share on other sites

Το εικονικό περιβάλλον είναι μία σκέψη αν δεν είναι εφαρμογή που χρειάζεται πολύ επεξεργαστική ισχύ τύπου παιχνίδι. Που δε φαντάζομαι ότι είναι

 

Άλλη σκέψη είναι να δοκιμάσεις να βάλεις 7άρια, και να δεις πού θα φτάσεις. Μετά όποια συσκευή έχει πρόβλημα, κοιτάς στο νετ με το hardware id της για οδηγό

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να βαλεις VM, δοκίμασε με 1 ssd να κάνεις εγκατάσταση τα WIndows. Στα 7 δεν θα κερδίσεις κάτι αν κάνεις Raid 0. Βάλε jbod τους δίσκους και στον 1ο δισκο βαλε το λειτουργικο, (αν εγκατασταθει) και στον αλλον το προγραμμα που θες.

Έγινε επεξεργασία από tyxeros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ, το σύστημα είναι της δουλειάς μου με έναν 3990Χ και το software είναι ένα καινούριο που πήρα για τις εκπαιδεύσεις από Ισραήλ Simulator Gun. Το δοκίμασα στα 10 αλλά υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας. Και τώρα ψάχνομαι... Με raid 0 στα 10 έχω μεγάλη διαφορά με τον έναν σκέτο m.2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.