Jump to content



Προβλημα με Samsung note 9 pro / wifi ?


GoMaR

Recommended Posts

Καλημερα στην παρεα.
Εχω παρατηρησει πως αρκετες φορες ειχα θεμα με το wifi. Δηλαδη το youtube να πεφτει αρκετα η ποιοτητα και να μην ειναι τοσο ανταποκρισιμο γενικα σε browsing (αρκετες φορες loading)

H ταχυτητα συνδεσης με το router ( τυπικο του ΟΤΕ) ειναι στα 130mbps. (εχω vds50mbps)
Σε speedtest ομως,  ξεκιναει στα 15mbps , ανεβαινει λιγο και μετα πεφτει στα 0 - 1mbps. Ανεβαινει λιγο στα 3-4 και ξανα.
Το upload δειχνει να δουλευει πιο σωστα γιατι με παει στα 3- 3.5mbps.
Εχω δοκιμασει να αλλαξω channels (δε ξερω αν παιζει ρολο) απο 6 - 9 - 11 χωρις καποιο αποτελεσμα.
Ενα αλλο κινητο καινουργιο (samsung A30s) δειχνει να δουλευει πολυ πιο σωστα απο το νοτε9. Σε καμμια περιπτωση ομως δεν δειχνει νουμερα 40/4 πχ..
Εχουμε καμμια ιδεα ;
 

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει αντίστοιχα φαινόμενα όταν έχω το bluetooth συνδεδεμένο με κάποια συσκευή (οποιαδήποτε εκτός του mi band) και το wi fi να δουλεύει στα 2.4 ghz. Στα 5 ghz δεν εχω κανένα πρόβλημα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να δεις εάν έχεις το ίδιο πρόβλημα με το bluetooth κλειστό.

 

Εάν δε το έχεις, να δοκιμάσεις με κάποιο 5ghz wifi.

 

Γενικώς τα 2.4 ghz δεν μπορούν να "τελικιάσουν" τις γρήγορες γραμμές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

κανω restart κλεινω bluetooth  παει τελεια. φουλ ολα.
Ανοιγω bluetooth και αντι για 80mbps στο speedtest, επεφτε στα 40. Οποτε ΣΙΓΟΥΡΑ επηρεαζει.
Βεβαια δεν επεσα στα 0.1 - 1 που μπορει να την ειχε ακουσει το κινητο και να θελε restart. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.