Jump to content


Αγορά νέο Pc build για 1080p gaming


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά. Αποφάσισα να αγοράσω ένα νέο Pc build για 1080p gaming και θα ήθελα την βοήθεια σας. Γύρω στο 1000 ευρώ. Προς το παρόν έχω καταλήξει στα εξής κομμάτια. 

Και μια rx 5600xt. 

Πως σας φαίνεται; Θα μπορούσα στα ίδια λεφτά να πάρω κάτι καλύτερο;

Η αγορα αφορα μόνο πύργο και κατά προτίμηση θα γίνει από το eshop 

Παρακάτω σας έχω επισυνάψει φωτογραφίες

Screenshot_20201215_115728_gr.invoke.eshop.gr.jpg

Screenshot_20201215_115740_gr.invoke.eshop.gr.jpg

Έγινε επεξεργασία από panosshave
Άλλαγη φώτογραφιων
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου αλλά ανεβαίνουμε πολύ σε budget. Έχω ανέβει ήδη αρκετά. 

Σκέψου αυτά θα τα πάρω 7% λιγότερα λόγω διαφοράς ΦΠΑ Αθήνας και νησιωτικής Ελλάδας που μένω εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αφού θα βάλεις ψύκτρα μπορείς να πάρεις έναν 3600 tray, από skroutz θα βρείς γύρω στα 220 περίπου, γλιτώνεις ένα 50ρικο έτσι. Τροφοδοτικό θα επέλεγα από το Eshop κάποιο καλύτερο, πχ BeQuiet Pure Power 11 500W ή Corsair CX550M με 10-15 ευρώ παραπάνω. Γενικά normal είναι τα 650-700 χωρίς κάρτα γραφικών, δεν έχεις κάτι παράξενο στη σύνθεση. Για mobo θα μπορούσες να πάρεις με 130 περίπου αυτήν εδώ από τα you.gr

 

 

Καλύτερη υλοποίηση και με καλύτερη κάρτα ήχου Onboard..

 

Καλή τύχη με την κάρτα γραφικών ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στις τιμές αναφέρομαι που είναι κατά 100 ευρώ τουλάχιστον πανω στις mid range και όσο ανεβαίνεις φτάνουν και τα 200-300 ευρώ καπέλο, μην δίνεις τζάμπα λεφτά στους απανταχού απατεώνες , περίμενε λίγο αν μπορείς. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.