Jump to content



Sound Blaster ZX


Recommended Posts

Καλησπέρα...Εχω την παραπάνω κάρτα ηχου και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το mic μου απο τα ακουστικά...

Εχω δοκιμάσει τα παντα και άκρη δεν βρίσκω..Εσβησα drivers κ sofware και τα ξανά έβαλα..Αυτη την φορά έβαλα το καινούργιο software Sound Blaster Command

Το πρόβλημα π εχω ειναι το εξής:

Στο discord με ακούνε σαν να μιλάω απο πηγάδι η πολλές φορες με ακούνε με διακοπές...

 

Desktop Screenshot 2021.01.11 - 15.07.32.46.png

Link to comment
Share on other sites

Darap. Ενα ονομα μια ιστορια... ΜΟΝΟ προβληματα εχει με το PC δεν ξερω πως γινεται... ?

Καταρχας γιατι εχεις το smart volume ενεργοποιημενο;

Κατα δευτερο εχεις δοκιμασει αλλο μικροφωνο (πχ της καμερας) η αλλα ακουστικα;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Darap. Ενα ονομα μια ιστορια... ΜΟΝΟ προβληματα εχει με το PC δεν ξερω πως γινεται... ?

Καταρχας γιατι εχεις το smart volume ενεργοποιημενο;

Κατα δευτερο εχεις δοκιμασει αλλο μικροφωνο (πχ της καμερας) η αλλα ακουστικα;

 

Και χωρίς αυτο τα ίδια κάνει...Απο ότι κατάλαβα μετα απο ψάξιμο τα ακουστικά αυτά δεν συνδέονται με jack...Έβγαλα το μικρόφωνο απο πάνω και πάλι ακουγόταν η φωνή μου...Λογικά απο οτι κατάλαβα αν τα συνδέσω στην κάρτα ήχου ακυρώνεται το mic και πρέπει να βάλω έξτρα...Με το usb δουλεύει τζάμι πάντως άρα δεν φταίνε τα ακουστικά....!Θα αγοράσω ενα εξτρα mic και τελείωσε η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Μηπως εισαι κεφτες και εχεις επιλεγμενο το μικροφωνο της καμερας? Δεν γινεται να ακουγεσαι με ξηλωμενο μικροφωνο

Δεν ειμαι τόσο χαζός...Ξεκόλλα απο την ζωή σου...Το mic τις κάμερας ειναι κλειστό...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.