Jump to content



Αντοχή τροφοδοτικού;;;


Myralis

Recommended Posts

Θα ήθελα να κάνω μία απλή ερώτηση, το τροφοδοτικό μου είναι ένα Levicom στα 350 Watt, και θα πάω να βάλω ακόμα στο pc έναν δέυτερο SATA σκληρό, έναν ανεμιστήρα Tt polo 735 και ένα DVD-RW, ακόμα πάνω έχω ενα DVD-ROM ένα CD-RW το floppy, έναν άλλο SATA, 4 ανεμιστήρες!!!! (οι 2 συνδεδεμένοι στο modo) και 3 λαμπες (12V), το modo είναι ενα ASUS p4-p800 E-deluxe με έναν prescott 3Ghz, η ερωτησή μου είναι:

Θα αντέξει το τροφοδοτικό ή θα καταρεεί συνέχεια?:blink: :blink: :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Myralis

Θα ήθελα να κάνω μία απλή ερώτηση, το τροφοδοτικό μου είναι ένα Levicom στα 350 Watt, και θα πάω να βάλω ακόμα στο pc έναν δέυτερο SATA σκληρό, έναν ανεμιστήρα Tt polo 735 και ένα DVD-RW, ακόμα πάνω έχω ενα DVD-ROM ένα CD-RW το floppy, έναν άλλο SATA, 4 ανεμιστήρες!!!! (οι 2 συνδεδεμένοι στο modo) και 3 λαμπες (12V), το modo είναι ενα ASUS p4-p800 E-deluxe με έναν prescott 3Ghz, η ερωτησή μου είναι:

Θα αντέξει το τροφοδοτικό ή θα καταρεεί συνέχεια?:blink: :blink: :o

αν εχει καλες τασεις θα εισαι μαι χαρα αλλα αν κατεβενουν πολυ αστο καλητερα.......... καλητερα να παρεις κανα ναινουριο δυνατο για να εισαι οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ikaros19

Τελικά βρήκε κανένας τίποτα UV στυλό???

Να ρωτήσω και κάτι γιατί δεν ξέρω....

Κίνδυνος βραχυχκυκλώματος δεν υπάρχει?

βασικα εισαι σε αλλο θεμα αν το εχεις καταλαβει.........

οσο για τα στιλο κατι βρικα αλλα το ψαχνο ακομα

και οταν λες κυνδηνος βραχικικλοματος πως ακριβος το ενοεις???

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπερδεύτηκα και το κατάλαβα από το email...Το είχα στο δίπλα tab και έγγραψα καταλάθος εδώ....

Sorry ας το μεταφέρει κάποιος εκεί που θα έπρεπε να ήταν!

Όταν λεω βραχυκυκλώσει εννοώ το ότι γράφεις πάνω στα κυκλώματα της κάρτας γραφικών ή της μητρικής....Υπάρχει κάποιος κίνδυνος από αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καλής ποιότητας τροφοδοτικό και με πολύμετρο δε θα καταλάβεις εύκολα αν κουράζεται.Εγώ με το παλιό 250άρι όλα πηγαίνανε μια χαρά ακόμη και όταν έβαλα την κάρτα τηλεόρασης και απλά 1 εβδομάδα μετά, έκανε λίγες επανεκκινήσεις και μετά τέλος (έριξε όλες τις τάσεις 1-2 βολτ κάτω.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ikaros19

Ναι μπερδεύτηκα και το κατάλαβα από το email...Το είχα στο δίπλα tab και έγγραψα καταλάθος εδώ....

Sorry ας το μεταφέρει κάποιος εκεί που θα έπρεπε να ήταν!

Όταν λεω βραχυκυκλώσει εννοώ το ότι γράφεις πάνω στα κυκλώματα της κάρτας γραφικών ή της μητρικής....Υπάρχει κάποιος κίνδυνος από αυτό???

δεν ξερο μπορει ναι μπορει και οχι..........

μια δοκιμη θα μας πισει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ikaros19

’μα είναι να το δοκιμάσω για να το μάθω....δεν λεει....

Έλεγα μήπως κάποιος ήξερε!

παντος για να το κανουν πολοι μαλλον δεν θα υπαρχη προβλημα........

ετσι και αλιος τα tracys ειναι σε στροματα και οχι επιφανιακα επομενος δεν θα εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα ότι για να το κάνουν δεν θα υπάρχει πρόβλημα...Εδώ ο άλλος το έκανε με απορρυπαντικό....απλώς ξέρεις να σιγουρευτώ...Βέβαια το ερώτημα τώρα είναι που θα βρούμε τα στυλό....

Επειδή θα παραγγείλω κάτι πράγματα απέξω σκέφτομαι να έπερνα και μια UV μπογιά αλλά δεν είμαι τόσο σίγουρος ακόμα!

http://www.frozencpu.com/uvp-01.html

Αξίζει....?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να ξεκαθαρίσουμε πόση ενέργεια τραβάει τι:

*Καθε 128ΜΒ μνήμης τραβάνε 7-8w

*Κάθε Pci card τραβάει περίπου 5w

* Ο σκληρός για κάθε 80G περιπου 15-20w

*Ο prescot ο 3G και ο 3.2G 110w

* Μια μητρική low end περίπου 15w

* Μια κάρτα γραφικών απο 6600GT και πάνω θα την υπολογίζεις περι τα 100-120W και ανάλογα τι άλλο έχεις έπανω φωτάκια ανεμιστηράκια το καθένα περιπου γράφει και έπάνω. Ελπίζω να σε διαφώτισα λιγάκι.:banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.