Jump to content



Τι PSU μου προτεινεται?


vagvagvag

Recommended Posts

Αν βαλω εναν μικροτερο τι παρενεργειες θα εχω στον υπολογιστη μου?Υπαρχει περιπτωση να μην δουλευει κατι σωστα?Ας πουμε η καρτα γραφικων ?Και να εχω μαυρη οθονη?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κομπλε θα εισαι αλλα θα προτεινα κανα chieftec αυτα ta blue δεν θυμαμαι ακριβη ονομασια στ πλαισιο τα ειχα δει και μου ειχαν προκαλεσει ενδιοαφερον ρε παιδια κατι ασχετο τα corsair αξιζουν σαν τροφοδοτικα;;;

Link to comment
Share on other sites

τα chieftec τα φτιάχνει η CTW τα μικρά τους μοντέλα μόνο τα 1000άρια και πάνω είναι καλά που δεν θυμάμαι ποίος τα φτιάχνει τα Corshair ναι είναι από seasonic και είναι πολύ καλά για τα λεφτά τους

Link to comment
Share on other sites

τα chieftec τα φτιάχνει η CTW τα μικρά τους μοντέλα μόνο τα 1000άρια και πάνω είναι καλά που δεν θυμάμαι ποίος τα φτιάχνει τα Corshair ναι είναι από seasonic και είναι πολύ καλά για τα λεφτά τους

δηλαδη τα αλλα κατω απο 1000 τι κακο εχουνε?

Link to comment
Share on other sites

γιατί είπα εγώ οτι όποιος έχει chieftec δεν πρέπει να είναι ευχαριστημένος ? και εγώ στο μαγαζί έχω 60 priemere των 15€ και είμαι ευχαριστημένος δεν πάει να πει οτι είναι καλά από άποψη ποιότητας όμως

ή θα μου συγκρίνει ενα ppc&c με ένα chieftec και θα μου πεις είναι ίδια επειδή αν τα βάλουμε και τα 2 σε ένα pc θα δουλέψουν....

Link to comment
Share on other sites

τάσεις, ρεύματα, εξομαλύνσεις. κατανάλωση, απόδοση, και πολλά πολλά ακόμα που διαφέρουν από τροφοδοτικό σε τροφοδοτικό μπορεί να βρούμε 2 των 500Watt ένα μούφα και ένα καλό επειδή έχουν τα ίδια watt δεν πάει να πει πως θα τα δώσουν και τα 2 ούτε οτι με το πρώτο spike της ΔΕΗ θα ζήσουν και τα 2 είναι η διαφορά στην ποιότητα και αυτό πληρώνεις μετά τα ampere που μπορεί να δώσε ένα psu στις γραμμές τους και και και και βαριέμαι να τα γράφω είναι και αργά θα πρέπει να πάρω ντόπα για να συνεχίσω :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να αγοράσεις το heroichi cougar @ 650w. Είναι πολύ καλό, υποστηρίζει cf και sli ( με 2x6 pin connectors), και με αυτό έχω "ταβανιάσει" πολλές cpu και της intel αλλά και της amd. Βέβαια δεν το βρήκα σε κανένα από τα μαγαζιά που ψωνίζω, οπότε θα είναι δύσκολο να το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.