Jump to content



ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ - Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ


gus8511

Recommended Posts

ναι ρε παιδια.Ετσι μπραβο.Ξαναμανα αποτην αρχη

οι πολιτικοι:Ξοφλιμενοι,αργοσχολοι,μλκες, λες και μονοι τους αναδειχθηκαν.

Ειναι οντως πολυ ευκολο να ριχνουμε αλλου τις ευθυνες και να απαλλασομαστε απο τις δικες μας.

Ειναι νομιμα εκλεγμενοι απο τους Ελληνες ψηφοφορους και ειτε σας αρεσει ειτε οχι αποτελουν το καθρεπτη της κοινωνιας μας.

ΕΔΙΤ:οποτε και εξυπναδουλες του τυπου ειναι γελοιοι δεν ασχολουμαστε να λειπουν γιατι ο καθενας που το λεει εχει ψηφισει με πιθανοτητα 46% ΝΔ ,40% ΠΑΚΟΚ , 5,9% ΚΚΕ κοκ....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από giorikas

ναι ρε παιδια.Ετσι μπραβο.Ξαναμανα αποτην αρχη

οι πολιτικοι:Ξοφλιμενοι,αργοσχολοι,μλκες, λες και μονοι τους αναδειχθηκαν.

Ειναι οντως πολυ ευκολο να ριχνουμε αλλου τις ευθυνες και να απαλλασομαστε απο τις δικες μας.

Ειναι νομιμα εκλεγμενοι απο τους Ελληνες ψηφοφορους και ειτε σας αρεσει ειτε οχι αποτελουν το καθρεπτη της κοινωνιας μας.

ΕΔΙΤ:οποτε και εξυπναδουλες του τυπου ειναι γελοιοι δεν ασχολουμαστε να λειπουν γιατι ο καθενας που το λεει εχει ψηφισει με πιθανοτητα 46% ΝΔ ,40% ΠΑΚΟΚ , 5,9% ΚΚΕ κοκ....

ναι αλλά στην βουλή δεν έβαλε το 46%... Αλλά το 60%... Γιατί σε αυτή την χώρα είσαι μειοψηφία εάν έχεις πάνω από 3%?

Η ενισχυμένη αναλογική είναι ντροπή για τον τόπο.

Αυτό δίχνει ότι η εξουσία βρήσκει τρόπους να δένεται στην καρέκλα μη δίνοντας θέση για κάτι καινούργιο. Τρανό παράδειγμα ο εκλογικός νόμος με τα λευκά και τα άκυρα που είναι πρωτοσέλιδο σε πολλές εφημερίδες σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorikas [Σήμερα, στις 12:30]

ναι ρε παιδια.Ετσι μπραβο.Ξαναμανα αποτην αρχη

οι πολιτικοι:Ξοφλιμενοι,αργοσχολοι,μλκες, λες και μονοι τους αναδειχθηκαν.

Ειναι οντως πολυ ευκολο να ριχνουμε αλλου τις ευθυνες και να απαλλασομαστε απο τις δικες μας.

Ειναι νομιμα εκλεγμενοι απο τους Ελληνες ψηφοφορους και ειτε σας αρεσει ειτε οχι αποτελουν το καθρεπτη της κοινωνιας μας.

ΕΔΙΤ:οποτε και εξυπναδουλες του τυπου ειναι γελοιοι δεν ασχολουμαστε να λειπουν γιατι ο καθενας που το λεει εχει ψηφισει με πιθανοτητα 46% ΝΔ ,40% ΠΑΚΟΚ , 5,9% ΚΚΕ κοκ....

Αρχική απάντηση από giorikas [Σήμερα, στις 13:14]

αυτο σε πειραξε?

το αν το 46 εγινε 60?

46% παει να πει 4,5 εκατομμυρια ψηφοι.Μου αρκει.

εισαι σωστος........αλλα να δω ποτε θα ανοιξει τα ματια του η πλειοψηφια των πολιτων.....μαλλον ποτε ομως......ετσι τους βολευει.........ΝΔ(να βολεψω το παιδι στο υπουργειο).....πασοκ(να βαλω το παιδι στο ταδε τμημα του ΟΤΕ και της ΔΕΗ)

ρε μην ελπιζουμε......πελατειακες οι σχεσεις ολων με ολους.........ο καθενας κοιταει την παρτη του και κανενας δεν αγαπαει τον τοπο του......μονο το οικοπεδο τους αγαπανε.....και πετανε τα σκουπιδια στο διπλα στενο να μην βρωμαει ο δικος τους δρομος.........Ελλαδισταν που λεει και ο Κοπριτης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 02:33]

Κυβερνηση? ποια κυβερνηση ? εχουμε κυβερνηση?

Στάθης Ψάλτης??:bigsmile: :bigsmile:

Γ. Παπανδρέου θέλει αλλά δεν μπορεί!

Κ. Σημίτης ίσως ο καλύτερος για πρωθυπουργός

Κ.Καραμανλής, να είναι καλά οι σύμβουλοί του...

Βενιζέλος ο πιο έξυπνος από όλους τους πολιτικούς αλλά και μεγάλο λαμόγιο

Ντόρα πάρε μου μια ....

Αβραμόπουλος, αν γίνει προθυπουργός , την έχουμε πολύ άσχημα

Ζήτω η Καϊλη , η Ράπτη και η Ένωση Κεντρόων

Πέρα από τη πλάκα, όσο και καραγιόζηδες να είναι, αυτοί είναι που κυβερνούν τη χώρα και αυτό είναι πολύ σοβαρό θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ZAK [Σήμερα, στις 14:32]

Στάθης Ψάλτης??:bigsmile: :bigsmile:

Γ. Παπανδρέου θέλει αλλά δεν μπορεί!

Κ. Σημίτης ίσως ο καλύτερος για πρωθυπουργός

Κ.Καραμανλής, να είναι καλά οι σύμβουλοί του...

Βενιζέλος ο πιο έξυπνος από όλους τους πολιτικούς αλλά και μεγάλο λαμόγιο

Ντόρα πάρε μου μια ....

Αβραμόπουλος, αν γίνει προθυπουργός , την έχουμε πολύ άσχημα

Ζήτω η Καϊλη , η Ράπτη και η Ένωση Κεντρόων

Πέρα από τη πλάκα, όσο και καραγιόζηδες να είναι, αυτοί είναι που κυβερνούν τη χώρα και αυτό είναι πολύ σοβαρό θέμα!

καταλαβες γιορικα τι εννοω?ζητω η καιλη και η ραπτη που για να ανεβουν επαγγελματικα και κοινωνικα επρεπε να χρησιμοποιησουν τα καλλη τους ωστε να εχουν σιγουρες τις ψηφους.....ασχετες παντελως με τα πολιτικα δρωμενα......ας βγαλουμε κανα μαιντανο στη βουλη και στα δελτια ειδησεων να πουλησουμε γκλαμουρια και σεξ απιλ.....τι σκ@τα ευρωπαιοι ειμαστε.........

σημιτης ο καλυτερος που εχει περασει ή απλα ο καλυτερος?

ποσα εφαγε μαζι με τσοχατζοπουλο και βενιζελο απο τα ολυμπιακα εργα τα ξεχασατε?

παπανδρεου θελει αλλα δεν μπορει?τι δεν μπορει?εγω λεω δεν μπορει να δουλεψει ο εγκεφαλος του.......

καταλαβες γιορικα?αντε να παμε μπροστα οταν η πλειοψηφια εχει χασει την κριση του και μασαει οτι καραμελα του πασαρουν:dots:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 14:43]

καταλαβες γιορικα τι εννοω?ζητω η καιλη και η ραπτη που για να ανεβουν επαγγελματικα και κοινωνικα επρεπε να χρησιμοποιησουν τα καλλη τους ωστε να εχουν σιγουρες τις ψηφους.....ασχετες παντελως με τα πολιτικα δρωμενα......ας βγαλουμε κανα μαιντανο στη βουλη και στα δελτια ειδησεων να πουλησουμε γκλαμουρια και σεξ απιλ.....τι σκ@τα ευρωπαιοι ειμαστε.........

σημιτης ο καλυτερος που εχει περασει ή απλα ο καλυτερος?

ποσα εφαγε μαζι με τσοχατζοπουλο και βενιζελο απο τα ολυμπιακα εργα τα ξεχασατε?

παπανδρεου θελει αλλα δεν μπορει?τι δεν μπορει?εγω λεω δεν μπορει να δουλεψει ο εγκεφαλος του.......

καταλαβες γιορικα?αντε να παμε μπροστα οταν η πλειοψηφια εχει χασει την κριση του και μασαει οτι καραμελα του πασαρουν:dots:

Για τον Σημίτη λέω ότι ίσως είναι ο καταλληλότερος για πρωθυπουργός αυτή τη στιγμή από τα πρόσωπα της πολιτικής (προσωπική άποψη εννοείται)

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ο λαός έχει μπει σε ένα "στημένο" παιχνίδι! Παιχνίδι επικοινωνιακό που ξεκινάει από την τηλεόραση και κατλήγει στο καφενείο και τους νεανικούς προβληματισμούς και σου κάνει πλύση εγκεφάλου!

Εσύ όμως (γενικά μιλάω), ποιά είναι η αντίδραση σου αφού ξέρεις τί παίζεται? Δεν τους ψηφίζεις (δεν είναι λύση αφού φταίει το σύστημα), βγάινεις έξω τα σπας και σε πλακώνουν οι μπάτσοι ή ψηφίζεις αριστερά - ΚΚΕ (μη χέσω τους δήθεν κουμμουνιστές)?

Πόσο γουστάρω τέτοιες συζητήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ZAK [Σήμερα, στις 14:57]

Για τον Σημίτη λέω ότι ίσως είναι ο καταλληλότερος για πρωθυπουργός αυτή τη στιγμή από τα πρόσωπα της πολιτικής (προσωπική άποψη εννοείται)

Συμφωνώ και επαυξάνω. Ο λαός έχει μπει σε ένα "στημένο" παιχνίδι! Παιχνίδι επικοινωνιακό που ξεκινάει από την τηλεόραση και κατλήγει στο καφενείο και τους νεανικούς προβληματισμούς και σου κάνει πλύση εγκεφάλου!

Εσύ όμως (γενικά μιλάω), ποιά είναι η αντίδραση σου αφού ξέρεις τί παίζεται? Δεν τους ψηφίζεις (δεν είναι λύση αφού φταίει το σύστημα), βγάινεις έξω τα σπας και σε πλακώνουν οι μπάτσοι ή ψηφίζεις αριστερά - ΚΚΕ (μη χέσω τους δήθεν κουμμουνιστές)?

Πόσο γουστάρω τέτοιες συζητήσεις!

αυτες τις δημοσκοπησεις με τον καταλληλοτερο πρωθυπουργο ποτε δεν τα χωνεψα....τι παει να πει για την δεδομενη στιγμη?εγω θελω εναν ανθρωπο με διαρκεια και αντοχες να λυνει σωστα οτι προκυπτει.

οι πολιτικες μου πεποιθησεις ειναι αριστερες αλλα οχι κομμουνιστικες ή αναρχικες.ελπιζω να σε καλυψα.:)

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε να ζούσε ο Βενιζέλος (ο Λευτεράκης ενωείται)! :hehe: Πλάκα πλάκα τέτοιους πολιτικούς δε μου φαίνεται να ξαναδούμε. Εκείνη την εποχή ήταν δύσκολα τα πράγματα και γι'αυτό είχανε καλούς πολιτικούς. Τώρα με το ντάντεμα της Ε.Ε. και 3.300 το μήνα ακόμα και αν δε βγεις, πάει και γίνεται "πολιτικός" ο κάθε μπιπ για μπιπ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Ε ρε να ζούσε ο Βενιζέλος (ο Λευτεράκης ενωείται)! :hehe: Πλάκα πλάκα τέτοιους πολιτικούς δε μου φαίνεται να ξαναδούμε. Εκείνη την εποχή ήταν δύσκολα τα πράγματα και γι'αυτό είχανε καλούς πολιτικούς. Τώρα με το ντάντεμα της Ε.Ε. και 3.300 το μήνα ακόμα και αν δε βγεις, πάει και γίνεται "πολιτικός" ο κάθε μπιπ για μπιπ...

ναι ο λευτερακης ηταν τρομερος και εκανε πολλα καλα για το τοπο ΑΛΛΑ εκανε ενα τραγικο λαθος που δεν διορθωνεται με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

ας φαμε τωρα τον Κωστακη στην μουρη και ας ελπιζουμε..

παντως εγω ειμαι πολυ απογοητευμενος με τισ τιμες και την ακριβεια...ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΗ ΧΩΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

ναι ο λευτερακης ηταν τρομερος και εκανε πολλα καλα για το τοπο ΑΛΛΑ εκανε ενα τραγικο λαθος που δεν διορθωνεται με τιποτα.

Το οποίο ήταν;;; Sorry αλλά τώρα τα κάνουμε αυτά στην ιστορία και ίσως να μην το έχουμε δει ακόμα... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorikas

αυτο σε πειραξε?

το αν το 46 εγινε 60?

46% παει να πει 4,5 εκατομμυρια ψηφοι.Μου αρκει.

Το 46% είναι επί των έγκυρων που στην προκειμένη σημαίνει 3,000,000.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

Για την μικρασιατικη καταστροφη δεν εχετε ακουσει?

Το λάθος κατα τη γνώμη μου δεν έγινε από το Βενιζέλο... Το λάθος έγινε από τους μαμάκες στρατηγούς που υπερβήκανε τα όρια της συνθήκης των Σεβρών. Θέλανε και την άγκυρα ενώ δεν είχανε καλά καλά ολόκληρη την Ελλάδα. Ο Βενιζέλος τότε ήταν κατά αυτού και προσπάθησε να αποτρέψει τους Έλληνες από αυτή την κίνηση. Τουλάχιστον έτσι γράφει το βιβλίο... Καλά τους έκανε ο Κεμάλ τότε! Ε μα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.