Jump to content



cm trooper fan?


AstraLgr

Recommended Posts

ο πίσω ανεμιστήρας του κουτιού μου κάνει θόρυβο και έχει χαλάσει μετά από τόσα χρόνια και σκέφτομαι να τον αλάξω 

το κούτι ειναι αυτο  

11090306-6607.jpg
WWW.SKROUTZ.GR

Βρες CoolerMaster Storm Trooper στο Skroutz. Δες χαρακτηριστικά, διάβασε χρήσιμα σχόλια & ερωτήσεις χρηστών για το προϊόν!

δεν είμαι σίγουρος αλλά πρέπει να έχει 140 φαν πίσω , εάν ναι τη ανεμιστήρα προτίνετε να πάρω ? 

Link to comment
Share on other sites

To πίσω φανάκι είναι exhaust. Ό,τι και να πάρεις καλό θα είναι, δε χρειάζεται μια περιουσία δλδ. Εκτός κι αν σε ενδιαφέρουν τα RGB lights.

Η δική μου πρόταση: 

20211123144319_arctic_p14_pwm_pst_black.
WWW.SKROUTZ.GR

Βρες τιμές για Arctic P14 PWM PST Case Fan 140mm με Σύνδεση 4-Pin σε 49 καταστήματα στο Skroutz. Διαθέσιμο σε 3 χρώματα. Διάβασε χαρακτηριστικά & πραγματικές αξιολογήσεις χρηστών!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tommybertsen said:

To πίσω φανάκι είναι exhaust. Ό,τι και να πάρεις καλό θα είναι, δε χρειάζεται μια περιουσία δλδ. Εκτός κι αν σε ενδιαφέρουν τα RGB lights.

Η δική μου πρόταση: 

20211123144319_arctic_p14_pwm_pst_black.
WWW.SKROUTZ.GR

Βρες τιμές για Arctic P14 PWM PST Case Fan 140mm με Σύνδεση 4-Pin σε 49 καταστήματα στο Skroutz. Διαθέσιμο σε 3 χρώματα. Διάβασε χαρακτηριστικά & πραγματικές αξιολογήσεις χρηστών!

1700 speed εχει δεν θα κανει τρελο θορυβο ? νομιζω της cm trooper 1200 fan speed εχει

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος AstraLgr έγραψε:

 

PWM είναι, που λογικά θα μπορείς να το ρυθμίσεις και μέσω της μητρικής :) Το PST δεν ξέρω τι είναι (νομίζω ότι μπορείς να κάνεις Chain 2 η περισσότερους στο ίδιο fan header - όσο μπορεί να σηκώσει αυτό).

Δηλαδή θα μπορείς να τον έχεις στις 800-1000 στροφές. Βέβαια δεν ξέρω τι mobo έχεις και αν το υποστηρίζει αυτό μέσω bios ή software! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tommybertsen said:

PWM είναι, που λογικά θα μπορείς να το ρυθμίσεις και μέσω της μητρικής :) Το PST δεν ξέρω τι είναι (νομίζω ότι μπορείς να κάνεις Chain 2 η περισσότερους στο ίδιο fan header - όσο μπορεί να σηκώσει αυτό).

Δηλαδή θα μπορείς να τον έχεις στις 800-1000 στροφές. Βέβαια δεν ξέρω τι mobo έχεις και αν το υποστηρίζει αυτό μέσω bios ή software! 

το είχα με το controlelr του κουτιού θα το βαλω με τη μητρικη τωρα λογικα μια χαρα θα ειναι και με την ευκαιρια θα βαλω ολα τα φαν μεσω μητρικης....

ευχαριστω πολυ φιλε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος AstraLgr έγραψε:

το είχα με το controlelr του κουτιού θα το βαλω με τη μητρικη τωρα λογικα μια χαρα θα ειναι και με την ευκαιρια θα βαλω ολα τα φαν μεσω μητρικης....

 

Λογικά θα δουλεύει το ίδιο και με το controller του κουτιού, εκτός κι αν έχει κάνα ιδιαίτερο connector στο Fanάκι το παλιό ;) 

Ή σε περίπτωση που το κοντρόλλερ του κουτιού "δεν το σηκώνει". Σε κάθε περίπτωση, κάνεις δουλίτσα και με τη μητρική :D 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.