Jump to content



ψυγειο transit


haris1984

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

τα Black Ice Extreme πανε απο 3000-9000 btu..@ μονο-διπλο-τριπλο

το τρανσιτ ειναι στα 6000 υποτιθεται...αλλα ολα αυτα ειναι σχετικα πολυ.Μονο στην πραξη βλεπεις διαφορες αν υπαρχουν

Στο κατω μερος μπαινει ρε σ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

που μπανει στο κατω μερος?

και πως θα αναπνεει το ψυγειο απο αυτη την τρυπα???

Καταρχας μεταξυ μας δεν πιστευω πως θα δεις διαφορα σε θερμοκρασια απο το διπλο στο τριπλο..ουσιαστικα το μονο που κερδιζεις ειναι:Λιγοτερος θορυβος και την δυνατοτητα να προσθεσεις και αλλο μπλοκ και να μην μασησει

Τρεις ανεμιστηρες θα βαλεις που θα ρουφανε αερα και εισαι κομπλε!Οτι αναπνεει αναπνει...δεν θα εχει προβλημα κανενα!:D

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε νος...να βαλω 3 ανεμιστηρες να ρουφανε αερα...και που θα τον πετανε τον αερα του ψυγειου?αν ο μισος αερας που φευγει απο το ψυγειο μενει μεσα στο κουτι καποια στιγμη θα αρχισει να ανεβαινει πολυ η θερμοκρασια του κουτιου αρα και ο αερας που τραβαει το ψυγειο...δεν μου αρεσει σαν ιδεα για να ειμαι ειλικρινης...και με 2 αθορυβους ανεμιστηρες και το διπλο δεν νομιζω να χασω τπτ το ιδιαιτερο ουτε σε θερμοκρασιες ουτε σε φασαρια...

Link to comment
Share on other sites

Στο πάτομα του Stacker το τρηπλό είναι κάπος έτσι:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=2737&perpage=20&pagenumber=56

Τώρα το κατά πόσο αναπνέει και έχει σωστή ροή αέρα δεν ξέρω...

Ο chriss λέει ότι είναι οκ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

κατσε ρε νος...να βαλω 3 ανεμιστηρες να ρουφανε αερα...και που θα τον πετανε τον αερα του ψυγειου?αν ο μισος αερας που φευγει απο το ψυγειο μενει μεσα στο κουτι καποια στιγμη θα αρχισει να ανεβαινει πολυ η θερμοκρασια του κουτιου αρα και ο αερας που τραβαει το ψυγειο...δεν μου αρεσει σαν ιδεα για να ειμαι ειλικρινης...και με 2 αθορυβους ανεμιστηρες και το διπλο δεν νομιζω να χασω τπτ το ιδιαιτερο ουτε σε θερμοκρασιες ουτε σε φασαρια...

εχεις και τον πισω να βγαζει....Με την ροη που θα εχουν θα ειναι κυριλε!Μονο στο Cpu θα βαλεις???ολοι οσοι εχουν στακερ τους ανεμιστηρες μεσα τους εχουν να πετανε τον αερα.Αμα το παμε ετσι αν βγαζουν θα ειναι πολυ κοντα στο εδαφος οποτε θα μπουκωνει λιγο η ροη στο ψυγειο δηλαδη καπου χανεις και καπου κερδιζεις...Γενικα μην το ψαχνεις τοσο αραξε..μην νομιζεις θα τους βαλεις και θα βγαζουν θερμο αερα σαν τρελοι.

Link to comment
Share on other sites

ηδη ειμαι με νερο..και εχω διαβασει παρα πολυ για υδροψυξεις...απλα εχω το απλο 120αρι μπλοκ της asetek το οποιο ειναι προσωρινο μεχρι να κατασταλλαξω στο τι ψυγειο θα παρω και πως θα το στερεωσω...φροστ σε παρακαλω μπορεις να βαλεις μια φωτο του συστηματος σου?

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη λυση για μενα ειναι να ανοιχτουν 2 ή 3 δωδεκαρες τρυπες στον πατο...και μετα κανεις οτι θες...αλλα πως να ανοιχτουν?δεν εχω ουτε τα εργαλεια ουτε την εμπειρια...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήταν όσο είχα επάνω την Gigabyte... (και τώρα έτσι είναι αλλά ποιο συμαζεμένα τα καλώδια)

Μέσα στην εβδομάδα θα κάνω αλλαγές...(δεν ξέρω ακόμα τι αλλά το βαρέθηκα έτσι!)

post-1666-1416071927,3495_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνω νέο θέμα αποφάσισα να βάλω την ερώτησή μου εδώ :

Αν κάποιον (εγώ στην περίπτωσή) δεν το ενδιαφέρει το o/c και στρέφεται προς την υδρόψυξη μόνο για την ησυχία για πιον λόγο να βάλει ανεμιστήρες στο ψυγείο?

Link to comment
Share on other sites

www.proclima.gr πρίν κανα εξαμηνο που έιχα ρωτήσει . Βασικά μιάς και είσαι Αθηνα κοντά , εγώ στην θέση σου θα πήγαινα στην αποθήκη , [σε αποθηκη μου είχαν πεί οτι είχαν το stock το κυρίως] και θα διαλεγα ..... Που ξέρεις μπορέι να ανακαλυψεις κανα καινουριο outsider ψυγειο . :hehe:
Link to comment
Share on other sites

Βασικα βλεπω οτι μαλλον το θελεις οπωσδηπωτε μεσα το ψυγειο, αλλα εξω εγω θα το προτιμουσα. Οι επιδοσεις θαναι σαφως καλυτερες. Παρε παραδειγμα τον xrist22 το εβαλε απο πανω και το κολλησε με ενα πλεξυ και ειναι κυριλε! Τωρα μπροστα δεν υπαρχει περιπτωση να χωρεσει χωρις να φαινεται ασχημο-στραβο....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.