Jump to content



κωδικοί για TV control pairing


serpico75

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Ψάχνω τους κωδικούς για TV pairing του TV control: NVTC RM-014+.

Έχω ψάξει πάρα πολύ, αλλά, δυστυχώς, δεν βρίσκω κάτι.

 

Κάποια βοήθεια θα ήταν πολύτιμη!!

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Αυτό το έχω δει. Μάλλον επειδή δεν ταιριάζει (φαίνεται δεν μπορεί να γίνει pair) με την TV μου, είπα να ψάξω λίγο παραπάνω, μήπως και βρω κάπου κάποια πληροφορία, που θα με κάνει να αισιοδοξίσω λίγο. Και βρω λύση.

 

Στη σελίδα που δίνεις, δε βλέπω Funai. Η τηλεόραση είναι η Funai LC5-D20BB. Κρίμα. Κι αυτό το κοντρόλ (εάν έκανε για τη συγκεκριμένη τηλεόραση) θα βόλευε. Είναι οικονομικό.

 

Μήπως κάπου κάνω λάθος, και τελικά γίνεται pairing σ' αυτά τα δύο;

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Να ψαξει αυτοματα το εβαλες ?

Δεν το έχω αγοράσει ακόμη. Το έχω βρει στην αγορά, και κάνω την έρευνα ότι κάνει για την τηλεόραση. Είναι μια καλή οικονομική λύση, αλλά πρέπει πρώτα να βεβαιώσει ότι κάνει για την τηλεόραση.

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρια ειναι κινεζικη, καλυτερα να ρωτησεις τους ιδιους.

https://www.alibaba.com/product-detail/NVTC-RM-014S-Universal-Remote-Control_1600217796229.html

Πατα στο Company profile μετα στο Trade Capacity και κανε την ερωτηση που θες.

Link to comment
Share on other sites

Επάνω στο όλο θέμα, πρέπει να υπάρχουν s/w που δείχνουν εάν ένα control μπορεί να κάνει pair μια TV που ενδιαφέρεται κανείς.

 

πχ σαν κατάστημα, ας πούμε ότι δουλεύω το control τού παραδείγματος NVTC RM-014S+

Μάλλον, εφόσον πουλάω αυτό το control, μου έχει δώσει σαν πωλητής τού συγκεκριμένου προϊόντος, ο προμηθευτής μου, και αυτό το s/w - util , που μπορείς να δεις εάν κάνει pair τη συγκεκριμένη τηλεόραση. Κάτι τέτοιο έγινε και χθες: σε ένα κατάστημα ηλεκτρολογικού υλικού που μπήκα, ρώτησα εάν έχουν κοντρόλ που προγραμματίζονται. Μου είπε όχι, αλλά εδώ είναι η λεπτομέρεια. Με ρώτησε για ποια τηλεόραση ενδιαφέρομαι. Πήγαμε στον υπολογιστή τού καταστήματος, και του είπα το μοντέλο τής τηλεόρασης. Μόλις το πληκτρολόγησε, μου είπε αμέσως:ναι, έχουμε κοντρόλ για τη συγκεκριμένη TV. Όχι του κατασκευαστή τής τηλεόρασης (δηλαδή όχι Funai control), αλλά universal , έτοιμο, προγραμματισμένο. Άρα, το συγκεκριμένο κατάστημα, πρέπει να έχει κάποιο s/w που βάζεις το μοντέλοtv και σου βγάζει εάν κάνει για τα κοντρόλ που πουλάς. Ελπίζω να μη σας μπερδεψα.

 

Εάν, λοιπόν, δε σας μπερδεψα, ένα τέτοιο util ψάχνω για το NVTC. Όχι ότι είναι κάτι απαραίτητο να βρεθεί, αλλά έτσι, για να μου φύγει η απορία.

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Η άποψή σας ποιά είναι; Κάπως έτσι δεν πρέπει να δουλεύει; Πώς, με το που του είπα τον κωδικό τής τηλεόρασης, και τον πληκτρολόγησε, μου είπε ναι, το κοντρόλ που έχω, κάνει για την τηλεόραση. Άρα, το κοντρόλ, πρέπει να έχει κάποιο s/w, που δίνεις κωδικό TV, και το s/w σου λέει εάν το control την υποστηρίζει.

 

Απόψεις;

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος Proteas έγραψε:

Επρεπε να ρωτησεις στο καταστημα..

Σωστό αυτό. Και το έχω σκεφτεί και γω. Αλλά δε νομίζω να έπαιρνα απάντηση.

 

Έψαξα αρκετά γι' αυτό το util-app (εάν υποθέσουμε ότι υπάρχει, και έτσι λειτουργούν τά πράγματα), αλλά δε βρήκα κάτι.

Εάν κάποιος έχει χρόνο και διάθεση για κάποιο τέτοιο search, really appreciate!! 😃

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.