Jump to content



Επιλογή ασύρματων ακουστικών για πολύωρη χρήση


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Ξεκινάει μια περίοδος εντατικού διαβάσματος και βγαίνω στο κυνήγι για ασύρματα ακουστικα, καθώς κάτι κινέζικα που είχα παρει παλιότερα έχουν αρχίσει τα κόλπα (και αποδεικνύεται ότι δεν είναι και ό,τι πιο άνετο κυκλοφορεί).

Η προβλεπόμενη χρήση θα είναι για μουσική και ταινίες. Έχω εγκαταλείψει το gaming τα τελευταία χρόνια.

 

Ψάχνω λοιπόν για κάτι:

  1. Άνετο (προβλέπεται πολύωρη χρήση).
  2. Καλό noise calcellation ή καλή ηχομόνωση από το γύρω περιβάλλον, καθώς θα έχω τη γυναίκα να μελετά παραδίπλα, ή θα τα χρησιμοποιώ σε ταξίδια αργότερα.
  3. Καλή επόδοση διαλόγων, καθώς ένα σημαντικό μέρος του χρόνου χρήσης θα περιλαμβάνει εκπαιδευτικά videos.
  4. Επειδή φοράω γυαλιά ίσως είναι προτιμότερα τα on-ear από τα over-ear, εκτός και αν τα μαξιλαράκια τους είναι τοοοοοοσο μαλακά πια.
  5. Λογική τιμή.

 

Υπάρχει κάποια πρόταση; Ή κάποια επισήμανση σε αυτά που πρέπει να προσέξω;

 

Ευχαριστώ!

Έγινε επεξεργασία από ronin13
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω καποιο ανετο για να προτεινω. Απλα θα ριξω αρνητικη ψηφο στα sennheiser bt458. Ελεγαν στα σχολια οτι ειναι μικρα, αλλα το ιδιο ελεγαν και στα hd 558 που ειχα παρει πριν 10+χρονια μερικοι. Τελικα παραειναι μικρα, το memory foam(που μαλλον εχουν) το μισω, οπως και την δερματινη που εχουν ολα αυτα με καλη ηχομονοση.

 


 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οτι πιο αντεο εχω δοκιμασει. ξερω δεν ειναι φθηνα και δεν αξιζουν τα λεφτα τους ειδικα απο ποιοτητα ηχου δεν ειναι να τρελενεσαι αλλα απο θεμα ανεσης ειναι σουπερ

και γω για την ανεση τους τα πηρα γιατι ετυχε να τα εχει ενας φιλος και μολις τα φορεσα επαθα πλακα

 

 

WWW.SKROUTZ.GR

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.