Jump to content



αδύνατον μ' αυτά τριγύρω... ζαλιστηκα


serpico75

Recommended Posts

Σε tablet Android Chrome, κάθε σελίδα που ανοίγω και θέλω να διαβάσω κάτι, είναι αδύνατον. Αυτές οι διαφημίσεις που στριφογυρίζουν τριγύρω (πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά, ΠΑΝΤΟΥ), δε σε αφήνουν να διαβάσεις κάτι. Ακόμη και μεγαλύτερα γράμματα να κάνω, δεν κρατάει για πολύ. Όλο και κάπου θα βρει τρόπο να χωθεί κάποια πάλι. Άσε, που και αυτή η μεγέθυνση, δε βολεύει πάντα. Μπορεί η σελίδα, να έχει ένα σχέδιο, που θέλω παράλληλα με αυτά που διαβάζω, να βλέπω.

 

Έχει καταντήσει αηδιαστικό, πλέον. Οι 2-3 ρυθμίσεις της πλάκας που λένε στο Chrome, είναι ok.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα σταματήσω όλα αυτά τριγύρω; Φυσικά, δεν πρόκειται για pop-up ads. Δεν είναι παράθυρα που πετάγονται ξαφνικά. Μόνιμες διαφημίσεις παντού είναι, τριγύρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Διαπιστώνω μεγάλη καθυστέρηση στις εντολές όταν είμαι Youtube.

Δηλαδή, όταν παω να γράψω, οι χαρακτήρες αργούν να εμφανιστούν ή η κύλιση πάνω-κάτω δείχνει να κολλάει λες και ο CPU απασχολείται στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, το μέλος BASSstarlet έγραψε:

Διαπιστώνω μεγάλη καθυστέρηση στις εντολές όταν είμαι Youtube.

Δηλαδή, όταν παω να γράψω, οι χαρακτήρες αργούν να εμφανιστούν ή η κύλιση πάνω-κάτω δείχνει να κολλάει λες και ο CPU απασχολείται στο 100%.

 

Ειναι που μας τον καρφωνει το youtube επειδη εχουμε ad-blockers , κρατα γερα , μην υποκυψεις , λογικα καπως θα το φτιαξουν και αυτο με κανα update

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος BASSstarlet έγραψε:

Mα ξαναγύρισα στον Brave, τουλάστιχον για το YT, γι'αυτό τον λόγο!

 

Δεν εχει κατι να λεει αυτο , πρεπει και ο brave να κανει την επομενη κιμηση στο youtube , γνετε μαχη εκει εξω . 

Σε chrome+adblock ειμαι οκ πλεον , δευτερα-τριτη σερνοταν ο διας 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το adblock την κανει την δουλεια σε εμενα και πολλους αλλους σε Firefox, μολις εβαλα ublock origin τελος ολα.

Μετα απο κανα 10 μερες παλι πηγε να κανει κατι και αυτος αλλα με την εντολη " www.youtube.com##+js(nano-stb, resolve(1), *, 0.001) "

στα φιλτρα του σταματησε αμεσως.

 

Αν δεν θες να βλεπεις και τα Shorts βαλε στα φιλτρα και αυτο " www.youtube.com##.ytd-rich-section-renderer.style-scope > .ytd-rich-shelf-renderer.style-scope "/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν 4 χρονια μια αδεια για Adguard για 10 devices καπου 80€ Lifetime.

 

Οτι καλυτερο εχω παρει. Οποτε αλλαζω συσκευη μεταφερω αδεια. Δεν παιζουν ουτε διαφημισεις ουτε Popup.

 

Εκτος απο τον λαμπη μας. εδω εχουμε εξαιρεση :D 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ναι, πράγματι με τον brave ησύχασα με όλ' αυτά τριγύρω.

 

Μόνο ένα θέμα, που, απ' ό,τι είδα και στο Brave community, υπάρχει ακόμα. Αλλά είπα να ρωτήσω και δω μήπως ξέρετε κάτι.

 

Σε mobile phone και tablet που εγκατέστησα, το θέμα που έχω είναι ότι στο New tab page δε σε αφήνει να κάνεις ούτε edit τις σελίδες (web page shortcut) που φέρνει μόνος του, ούτε έχει add page για να βάλεις δικές σου (το ίδιο δηλαδή). Λένε στο community ότι ευελπιστούν κάποια στιγμή θα το φτιάξουν. Τώρα, να κάνω εγγραφή στο forum για ένα μόνο θέμα που έχω, για την ώρα δεν...

 

Ξέρετε κάποια τεχνική να βάζω δικές μου σελίδες στο New tab page σε mobile/tablet;

 

υγ σήμερα έκανα update, αλλά δεν έχουν κάνει κάτι ακόμη

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.