Jump to content



3060 4.0


Recommended Posts

Καλησπέρα..

Μου έκαψε την 1050ti (6 χρόνια άντεξε ευτυχώς) και σκέφτομαι να αγοράσω την 3060 .....Το πρόβλημα μου είναι ότι η μητρική είναι παλιά (Asus prime x-370) και υποστηρίζει pci express 3.0 μόνο... Λογικά θα την δεχτεί την κάρτα αλλά τι απώλειες θα υπάρχουν???? Συμφέρει να την αγοράσω με rev 4.0 την κάρτα??

Υ.Γ....Δεν θέλω να φτιάξω καινούριο υπολογιστή...Μια κάρτα γραφικών χρειάζομαι..

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές έχω χάσει επεισόδια...6 χρόνια δεν ξέρω τι έχει γίνει...Ποια κάρτα αξίζει μέχρι 350 ευρώ να αγοράσω???Κοιτάω διάφορες αλλά δεν αποφασίζω εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι επεξεργαστη εχεις αλλα εχω 2 Sapphire η μιά ειναι η nitro+ oc 6700xt  και η αλλη η 6800 Pulse.

Η 1η δεν υπαρχει , εκτος αν τη βρεις μεταχειρισμενη και δεν ξερω σε τι τιμη και η 2η πιανει τα 500+ ευρω για τον φιλο πιο πανω που μιλησε για 6800xt.

Η πιο φθηνη επιλογη σε 6700xt αυτη τη στιγμη ειναι η fighter  η οποια δεν ειναι καθολου κακη καρτα και πολυ καλυτερη απο τις 3060 που κοιτας , μονο η 3060ti ειναι αρκετα δυνατη για να συγκριθει αλλα και πεταμενα λεφτα τη στιγμη που μπορεις να πας σε AMD και καλυτερη.

Έγινε επεξεργασία από trixx
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος trixx έγραψε:

Δεν ξερω τι επεξεργαστη εχεις αλλα εχω 2 Sapphire η μιά ειναι η nitro+ oc 6700xt  και η αλλη η 6800 Pulse.

Η 1η δεν υπαρχει , εκτος αν τη βρεις μεταχειρισμενη και δεν ξερω σε τι τιμη και η 2η πιανει τα 500+ ευρω για τον φιλο πιο πανω που μιλησε για 6800xt.

Η πιο φθηνη επιλογη σε 6700xt αυτη τη στιγμη ειναι η fighter  η οποια δεν ειναι καθολου κακη καρτα και πολυ καλυτερη απο τις 3060 που κοιτας , μονο η 3060ti ειναι αρκετα δυνατη για να συγκριθει αλλα και πεταμενα λεφτα τη στιγμη που μπορεις να πας σε AMD και καλυτερη.

Το μηχάνημα είναι παλιό...6ετιας..1600 amd έχω με 32 gb ram..asus prime x370 pro...την 1050 ti την έκαψε και θέλω μια καλή κάρτα γραφικών ...

Link to comment
Share on other sites

Κρατα τη μητρικη που εχεις (καλη ψυξη στα vrm της να εχεις ) και παρε τα 2 παρακατω που σε βαζω link με τα χρηματα που εχεις διαθεσιμα , πουλας σε κανα γνωστο τον επεξεργαστη αμεσως μετα (κοιτας για bios update  αν χρειαστεις) και βαζεις τα όποια χρηματα παρεις απ'αυτον στην τσεπη.

 

WWW.SKROUTZ.GR

 

WWW.SKROUTZ.GR

 

Οταν καθαρισει η μητρικη σου πας σε μια φθηνη b550 αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.