Jump to content



Πως το βλεπετε με budget 650?


Recommended Posts

Χαιρετε. Για ενα ξαδερφακι, δε το χω με τα πολυ φτηνα. Να παιζει κανα fortnite ελεγα. καλα το πηγα με cpu-gpu σε αυτα τα λεφτα?

Με ενδιαφερει να ειναι αμεσα διαθεσιμα ολα και απο ενα μαγαζι... πληκτρολογιο-ποντικι υπαρχει.

 

image.thumb.png.53ba5135062cb2eaa6efe9122b65b4a8.png

Link to comment
Share on other sites

Καρτα κοιτα για καμια amd 6600. Δεν ειναι αμεσα διαθεσιμη στο eshop και ειναι +50ευρω. Αλλα δεν ξερω αν αξιζει η ολη διαδικασια να στησεις pc με 1050.

Μνημη τουλαχιστον 2x8gb. Για κανενα λογο κατω απο 16. Εχει στο eshop 2x8 3200 με 30ευρω.

Στους φτηνους ssd εγω προτιμω τον sn570. Τους παιρνω με το κιλο. Αξιοπιστοι, φτηνοι και σε νορμαλ χρηση δεν θα καταλαβει κανεις διαφορα απο ενα ακριβο. Γλιτωνεις κατι ψιλα απο εκει.

Για οθονη αν κοιτας απο e-shop(αν καταλαβα καλα). Εγω θα προτιμουσα την ULTRAGEAR 27GQ50F-B στα 174. Ειναι VA αλλα 165hz.

Με την 6600, εγω θα εδινα +10ευρω για το 550 τροφοδοτικο

Έγινε επεξεργασία από god
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον god σχετικά με την επιλογή της RX 6600. Όταν την βρίσκεις άμεσα διαθέσιμη με κάτω από 200€ όπου με λίγα παραπάνω από 1050ti/1650 (30-40€) έχεις πολύ καλύτερη απόδοση από 1050ti/1650 ακόμα και από 1660ti/super! Το budget βέβαια είναι δύσκολο να την "χωρέσει".

 

Το ιδανικό κατα την γνώμη μου θα ήταν Ryzen 5 5600 και RX 6600 ακόμα και με επιλογή κομματιών που θα έχουν χρόνο αναμονής.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.