Jump to content



ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΓΙΑ AUTOCAD 2D


Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα να αγοράσω PC για σχεδιασμο σε AUTOCAD 2D. Γνωρίζεται ποια θα ήταν η κατάλληλη κάρτα γραφικών για να δουλεύω χωρίς να έχω πρόβλημα?

 

Βρήκα έναν υπολογιστή με κάρτα GeForce GTX 1650. Γνωρίζει κανείς αν είναι οκ για την χρήση που το θέλω?

Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, το μέλος PAS έγραψε:

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα να αγοράσω PC για σχεδιασμο σε AUTOCAD 2D. Γνωρίζεται ποια θα ήταν η κατάλληλη κάρτα γραφικών για να δουλεύω χωρίς να έχω πρόβλημα?

 

Βρήκα έναν υπολογιστή με κάρτα GeForce GTX 1650. Γνωρίζει κανείς αν είναι οκ για την χρήση που το θέλω?

 

Η 1650 ειναι οκ αν θες να προχωρήσεις, αλλα ειναι παλια καρτα για να την αγορασεις καινουργια.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμέ για συνήθης κατοψεις οικοδομικών οτι και να παρεις (ακομα και με ενσωματομένα γραφικά) θα ανταπεξελθει.

 

Εκει που φτανει στα ορια του ειναι οταν αρχιζεις και φορτωνεις υποβαθρα με εικονες, ή απειρα polylines...που εκει δεν θα σε σωσει καμια καρτα γραφικων...γιατι δεν ειναι και το πιο καλογραμένο προγραμμα, ασε που χρησιμοποιει 1 πυρηνα μονο απο τον επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω επαγγελματικά αυτό που είπε ο @GeorgeVasil με την integrated της Intel. Αν αποφασίσει να σκαλώσει, δε το σώζει τίποτα, έχω δει xeon και ryzen με πολλους πυρήνες και ram να γονατίζουν χωρίς να υπάρχει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος GriGaS έγραψε:

Δουλεύω επαγγελματικά αυτό που είπε ο @GeorgeVasil με την integrated της Intel. Αν αποφασίσει να σκαλώσει, δε το σώζει τίποτα, έχω δει xeon και ryzen με πολλους πυρήνες και ram να γονατίζουν χωρίς να υπάρχει λόγος.

 

Δεν ακουει το AutoCAD σε πυρηνες, σε single thread ναι.

 

Οταν βρεις λιγο χρονο δοκιμασε και ProgeCAD με πολυ μεγαλα αρχεια απο κτηματολογιο ή polyline δασικων..και θα με θυμηθεις. 

 

Εκει που το ενα δεν μπορει στο αλλο παιζεις μπαλα. 

 

Και με 190€ εφαπαξ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.