Jump to content



εύρεση ringtone


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

 

Πρόκειται για το πολύ παλιό κινητό android Lenovo A319. Σε αυτό, έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή για ξυπνητήρι Caynax Alarm. Όταν τρέχει η εφαρμογή, χτυπάει ένας ήχος για ξυπνητήρι που θέλω να βρω το αρχείο τού ήχου. Ψάχνω με αναζήτηση σαν .mp3 ή σαν .ogg , η αναζήτηση εμφανίζει κάποια αρχεία, αλλά δεν εμφανίζεται αυτό που ψάχνω.

 

Επίσης, το ίδιο καί στο Samsung Galaxy GT-S7580. Την έχω εγκαταστήσει και σε αυτό την εφαρμογή, και θέλω να πάρω το αρχείο που χτυπάει όταν ενεργοποιηθεί το ξυπνητήρι μέσω Caynax. Άλλος ήχος στο Samsung. Δηλαδή, άλλο αρχείο.

 

Το Caynax χτυπάει άλλο αρχείο στο Lenovo και άλλο στο Samsung. Θέλω να βρω αυτά τα δύο αρχεία. Δεν ξέρω πως. Δεν ξέρω εάν αυτά τα αρχεία είναι αρχεία ξυπνητήρια της συσκευής ή της εφαρμογής. Πάντως, όσο έχω κάνω αναζητήσεις με .mp3 ή .ogg , δεν εμφανίζεται κάποιο αρχείο από αυτά τα δύο που ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τις δύο καταλήξεις, αλλά αρνητικό.

 

Σκέφτηκα να το πάω αλλιώς. Κάτι που είχα κάνει πολύ παλιά: μπήκα στα δύο κινητά στην εφαρμογή (είναι η free version και όχι πληρωμής), πήγα στα settings, και στα settings:

 

-Lenovo ringtone -> Di Di

 

-Samsung ringtone -> Tictac alarm

 

Λόγω free version, η καρτέλα ringtone μέσα στην εφαρμογή, είναι απενεργοποιημένη. Μπορείς να κάνεις πολλές ρυθμίσεις επάνω στο ringtone, όπως πχ να αλλάξεις αρχείο ringtone, αλλά λόγω free version, δεν σε αφήνει. Παρόλα αυτά, βλέπεις το τρέχον αρχείο ringtone, που έβαλα παραπάνω.

 

Κάνω αναζήτηση, αλλά δεν φέρνει κάτι. Ίσως λόγω free version, να είναι κρυμμένο το folder. Σκέφτηκα να το κάνω αλλιώς. Εγώ δε θέλω πολλά από την εφαρμογή. Αυτά τα δύο αρχεία από τα δύο κινητά. Θα τα Google-άρω και βλέπουμε. . .

 

Το ένα το βρήκαμε. Εδώ. Από Zedge:

 

https://www.zedge.net/ringtone/1542b8a3-5aa9-312e-9b2d-46c7c6c766db

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Tictac μεν το ringtone, αλλά στα downloads ο browser το παρουσιάζει σαν note_3_ticktac.mp3

 

Οπότε, έκανα στο Samsung αναζήτηση σκέτο το ticktac και πράγματι βρήκε το

 

/system/media/audio/alarms/Ticktac.ogg

 

Για να δούμε εάν καταφέρω κάτι με αυτά τα folders στο Lenovo. Αργότερα, όμως, μέχρι να ξαναγεμίσει η μπαταρία. . .

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Όπως έψαξα λίγο στο Zedge για το ringtone τού Lenovo, είναι αυτό με μια διαφορά:

 

https://www.zedge.net/ringtone/3878afd3-ae38-4254-b7fa-44a3ef8c58de

 

Στο web, όταν πατάς play για να το ακούσεις, κάνει 18 beeps. Η μόνη διαφορά είναι πως στο κινητό, έχουν φτιάξει ένα ringtone αρχείο με ένα μόνο beep (.mp3 ή .ogg πιο πιθανό για να διαβάζει η εφαρμογή), που αυτό το αρχείο επαναλαμβάνεται όταν χτυπάει το Caynax Alarm.

Έγινε επεξεργασία από serpico75
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.