Jump to content



W/Cing my Antec P160


SlotKiller

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από haris1984

σορρυ ξεχασα το απιονισμενο νερο....μισο ευρω τα 4 λιτρα...παρε 2 απο δαυτα να πλυνεις και τα πιατα σου...αλλο 1 ευρω...

LOL :D

τανκ δεν θελει?

απλα το προβλημα ειναι οτι αν παω για καστομ θα το αναβαλω κι αλλο για να μαζευτουν αυτα χρηματα... αν δεν τα δινω κατα τη διαρκεια σε αλλα κομ-πονεντς!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

τριστενο....προσπαθεις να μου πεις οτι το bigwater κραταει τον επεξεργαστη σε διαφορα 2.4 βαθμους idle full?....μην τρελαθουμε...πιασε τα ριβιου που εχεις δωσει και διαβασε τα ενα ενα...φασκουν και αντιφαστουν μεταξυ τους...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

LOL :D

τανκ δεν θελει?

απλα το προβλημα ειναι οτι αν παω για καστομ θα το αναβαλω κι αλλο για να μαζευτουν αυτα χρηματα... αν δεν τα δινω κατα τη διαρκεια σε αλλα κομ-πονεντς!

να μην τα δινεις σε αλλα κομπονεντς τοτε και μαζεψε κατι παραπανω...εγω εδωσα λιγα και πηρα βλακειες και τωρα τα αλλαζω σιγα σιγα και δεν τα εχω ουτε μια εβδομαδα τα πρωτα....οταν αποφασισεις...παρηγγειλε το waterblock απο τον 11.... :D οπου να ναι θα βαλω κι εγω την παραγγελια μου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984 [Σήμερα, στις 13:24]

τριστενο....προσπαθεις να μου πεις οτι το bigwater κραταει τον επεξεργαστη σε διαφορα 2.4 βαθμους idle full?....μην τρελαθουμε...πιασε τα ριβιου που εχεις δωσει και διαβασε τα ενα ενα...φασκουν και αντιφαστουν μεταξυ τους...

Μάλλον το idle είναι λάθος αν και σε ακόμα ένα review

http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=725&pageID=1155

είδαν το ίδιο πράγμα.

Προσωπικά βλέπω μεγαλύτερες διαφορές ανάμεσα σε idle κια load αλλά πάντα χαμηλότερα από τις θερμοκρασίες που έβλεπα με την XP90

Link to comment
Share on other sites

εγω οτι ειχα να πω το ειπα παιδια.. ο καθενας με τα χρηματα του, κρινει και αποφασιζει τι περνει.. ελπιζω αν καποιος θελει να παρει ενα απο τα 2 κιτ να καταλαβει ποιο ειναι το καλυτερο. τριστενο οταν εγω ελεγα για την αντλια του bg....

Link to comment
Share on other sites

Mην το ψιριζετε ρε παιδια το θεμα...τις 3 τελευταιες σελιδες αυτο γινεται!! Πιστευω οτι η πιο ολοκληρωμενη απαντηση απο ΟΛΟΥΣ ειναι αυτη. Απο κει και περα δεν πιστευω οτι επρεπε να συνεχιστει το θεμα. Και μια προσωπικη αποψη ειναι οτι το asetek δεν θα το θεωρουσα ουτε καν "σχετικα πιο δυσκολο" στην εφαρμογη. Το ιδιο το θεωρω. Και απο χρηματα στην κυριολεξια πολυ λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγο πιο ακριβο, ενα ποσο παραπανω που σιγουρα αξιζει να το δωσεις...Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα...

Αρχική απάντηση από Athens2004

To θέμα πάντα είναι να ξέρεις τι ζητάς ,,,, σε καμία περίπτωση δεν είναι 100% άνετη η αντλία του bigwater , αλλά κάνει την δουλειά της οριακά .

Αν θές ένα ετοιμο και φθηνό κίτ , και εύκολο σχετικά καλό ειναι το ΤΤ .

Αν μετά απο 1 μήνα θές να βάλεις αλλο μπλόκ αλλους σωλήνες αλλο ψυγείο [το υπάρχον είναι αλουμινένιο ''Επισσήμανση''] για καλλύτερες επιδόσεις , ε τότε το γ****σες και ψοφησε .

Μην ξεχνάμε οτι οι 939 είναι και δροσεροι...... αν βάλω ένα TT big water επάνω στο 939 θα δώ τρομερά μικρές θερμοκρασίες [εδώ βλέπουμε με την στοκ ψύκτρα..] .

Σε έναν prescot όμως θα δώ πόσα απίδια έχει ο σάκος στην κοινώς καθομιλουμένη , και το πλαστικό τανκάκι του TT θα κάνει κοτόπουλο βραστό σε 5 λεπτά . Χώρια που το cpu θα κατασκηνώνει όπου βρεί πινακίδα που λέει throtling [για overclokck καταστάσεις μιλάμε] .

Εκεί έρχεται ο άλλος πρωταγωνιστής που ακούει στο όνομα Asetek , και σου δίνει την επιλόγη αργότερα να βάλεις και 2ρο ψυγείο αν και έχει ηδη καλο . Πράγμα που στο ΤΤ δεν γίνεται .......... με αυτην την αντλία , και επίσης έρχεται με σωλήνες - ρακορ ανθρώπινα και όχι σε διαστάσεις μίνι .

Πιο απλά τα περιφεριακά του big water είναι σχεδιασμένα για να λειτουργούν μόνο μεταξύ τους όπως έρχονται ... Αλλάζεις αντλία / ? Τα αλλάζεις όλα . Αλλάζεις ψυγείο , πάλι θές άλλα ρακορ αλλους σωλήνες άλλη αντλία κοκ.

Αν ξέρεις απο την αρχή τι θέλεις και ότι δεν θα το πειράξεις , επαναλαμβάνω καλό κιτ είναι .

Αυτά.

Θέλεις ευκολα γρήγορα αλλά περιορισμένα ? ΤΤ

Θέλεις σχετικα πιο δύσκολα , λίγοοοο πιο ακριβά ,και με παραχωρήσεις - και σχέδια για επέκταση όμως ? Asetek .

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη οπως και να το κανουμε η υδροψυξη και το oc πανε μαζι και εισαι σε ενα λουκι να το ανεβαζεις συνεχεια(σπανιες περιπτωσεις που δεν το θελουν αυτο...) το asetek ειναι κλασης ανωτερη επιλογη για μενα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κανενα λινκ για ρεβιου με το κιτ της ασετεκ? (με το 12αρι ψυγειο φυσικα)

Στα multirama εχουν μονο το 8αρι? το 12αρι ποσο παραπανω παει?

αυτο το κιτ τανκ δεν εχει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελει και τανκ για 5 1/4 bay σαν το αντεκ στις φωτογραφιες του πρωτου ποστ

αυτη η μλκια που εχει για τανκ δε μπαινει πουθενα

ολο το κυκλωμα ειναι 1/2"? γιατι μου φαινονται τα ρακορ σαν του BW...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.