Jump to content



Ψύχτρα για επεξεργαστή


nickthegreek

Recommended Posts

Παιδιά ένας φίλος θέλει να αλλάξει την εργοστασιακή ψύχτρα του επεξεργαστή του με μία άλλη και πριν προβεί στην αγορά του πρότεινα να βάλω τη σκέψη του εδώ για να ακούσουμε τις γνώμες σας.

Λοιπόν σκέφτηκε να πάρει την CoolerMaster Ultra Vortex http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.806120 και να αλλάξει το ανεμιστήρα της με έναν panflo 80cm. Δείτε και εδώ για παραπάνω πληροφορίες http://www.silentpcreview.com/article192-page4.html.

Ποια η γνώμη σας να προβεί στην αγορά και στην τροποποίησή της?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Elu Thingol [Σήμερα, στις 21:39]

Δεν ξερω....θα πρτιμουσα κατι σε xp-90 με παναφλο απο πανω....

H XP πόσο έχει? Ένας λόγος που επέλεξε αυτή την ψύχτρα είναι και η χαμηλή της τιμή. Δεν θέλει να δώσει και πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elu Thingol [Σήμερα, στις 21:45]

Τι cpu ? Θελει ocing κλπ....?

Έχει έναν στα 2.4 . Για overcloking φαντάζομαι πως όχι.Να πω την αλήθεια δεν είμαι σίγουρος. Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο στα ίδια χρήματα (30ευρω)? Καλή είναι η σκέψη του?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elu Thingol

Δεν ξερω....θα πρτιμουσα κατι σε xp-90 με παναφλο απο πανω....

me too... Η καλύτερη λύση είναι η Thermalright... Οι XP έχουν συνήθως κοντά 50άρι. Επίσης η συγκεκριμένη δε μου πολυγεμίζει το μάτι... δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 21:49]

me too... Η καλύτερη λύση είναι η Thermalright... Οι XP έχουν συνήθως κοντά 50άρι. Επίσης η συγκεκριμένη δε μου πολυγεμίζει το μάτι... δεν ξέρω...

Να όμως που δεν έχει την δική μου σκέψη που συμφωνεί με την δική σας:D :D . Θέλει κάτι φτηνό και καλό.

Link to comment
Share on other sites

2,4 τι?!?!?!?!?! AMD(μπααααα) intel....και αν intel prescott η northy?

Αν ειναι πρεσκοττ δεν ξερω...αν ειναι νορθυ τοτε ενταξει. Καλη αγορα, πιστευω για τα λεφτα της. Η xp90 ειναι στα 56. Ειναι πολλα και δεν αξιζει για nonoverclocked...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elu Thingol [Σήμερα, στις 21:57]

Γενικοτερα στην ψυξη οτι πληρωνεις περνεις...σχεδον παντα...

Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ για τον θόρυβο σκάει

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε....ας την παρει. Δεν βρηκα καποιο review, αλλα τοσο χαλια ωστε να μην αντεχει νορθυ το καλοκαιρακι δεν νομιζω...Θα μιλησει και κανενας αλλος....?!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Elu Thingol [Σήμερα, στις 22:03]

Ε τοτε....ας την παρει. Δεν βρηκα καποιο review, αλλα τοσο χαλια ωστε να μην αντεχει νορθυ το καλοκαιρακι δεν νομιζω...Θα μιλησει και κανενας αλλος....?!

Ευχαριστώ. Φέυγω τώρα. Θα το συζητήσω αύριο μαζί του και θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Aφου δεν θελει πολυ oc δεν χρειαζεται να παρει την XP90(εννοειται πως σηκωνει οποιονδηποτε επεξεργαστη στα default ή εστω με μικρο oc).Αν παλι εχει βλεψεις να κλοκαρει τοτε ας την παρει..

Οποια και να παρει καλη θα ειναι στα default κι επειδη δεν θελει θορυβο ας κοιταξει κατι σε zalman(δεν θυμαμαι ενδεικτικες τιμες)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

γιατι δεν δινει 30κατι τοτε να παρει την ζαλμαν 7000cu?

καλη και αθορυβη...δοκιμασμενη λυση...

40 κανει απο e-shop. Πολυ καλη ψυκτρα με αυτα τα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.