Jump to content



Adata Vitesta PC4000@530mhz@ 1T??


firefox

Recommended Posts

αν θυμάμαι καλά με HT 265 @2.39Ghz 1.425V δεν υπάρχει πρόβλημα με το prime95.

επίσης τα agp/pci locks τις μητρικής που έχω έχω ακούσει ότι δεν δουλεύουν σωστά πάνω από τα 250HT. παλιότερα ήμουν στα 265 για πόλους μήνες και δεν είχα κανένα πρόβλημα. τώρα που είμαι στα 277HT τίθεται θέμα data corruption? τι κίνδυνο διατρέχω? bios v19.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 14:37]

Ε, τοτε δεν ειναι πληρως σταθερο εκει

πλήρως σταθερό μπορεί να μην είναι. αλλα ίσος είναι αρκετά σταθερό για να κάνω την δουλειά μου. το θέμα είναι αν διατρέχω κίνδυνο data corruption.έχει κανεις άποψη?

Link to comment
Share on other sites

υποψην τα TCCD τρεχουνε με 2-2-2-5 μεχρι τα 215...

στα ddr 250 που ειναι ονομαστικη τους τρεχουνε με αλλα timmings

για το 2-2-2-5 δεν εινια στανταρ..... ειναι αναλογα σε τι μνημη θα πεσεις...

Link to comment
Share on other sites

πάντως δοκίμασα τις μνήμες στα 2.5-3-3-5 1T divider 5:4 440ddr και πήγα να κάνω memtest. δεν το κατάφερε όμως το memtest και έβγαζε κάτι παράξενους κωδικούς τον ένα κάτω από το άλλο.

και ρωτάω: αν ήταν οντός TCCD τότε δεν θα παίζαν άνετα 2.5-3-3-5 440ddr 1T?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από firefox

πάντως δοκίμασα τις μνήμες στα 2.5-3-3-5 1T divider 5:4 440ddr και πήγα να κάνω memtest. δεν το κατάφερε όμως το memtest και έβγαζε κάτι παράξενους κωδικούς τον ένα κάτω από το άλλο.

και ρωτάω: αν ήταν οντός TCCD τότε δεν θα παίζαν άνετα 2.5-3-3-5 440ddr 1T?

θα επαιζαν με 2,5-3-3-7 με 5 λιγο δυσκολο.............

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.