Jump to content


ADSL over ISDN ή PSTN ???


DarkSaga

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από tristeno

Σαν πολλά μου φαίνονται.

Για μετρα τα ξανα.Αγορα μοντεμ,τελη ενεργοποιησης και 384dsl για 3 μηνες ολα πληρωμενα με 130ε.Βγαλτα μου φθηνοτερα εσυ απο οποιον παροχεα θελεις.

Αρχική απάντηση από DarkSaga

και μετά σε γυρνάει σε αορίστου χρόνου με 30,25ευρώ/μήνα δε σφάξαμε frost

έχει παρέλθει το τρίμηνο?

Μα δεν σε δεσμευει κανεις να συνεχισεις.Ασε που εχω την εντυπωση οτι σου επιτρεπει να αλλαξεις και παροχεα.Και νεο κουτι να αγορασεις, παλι φθηνοτερα θα σου ερθει.

Πως αλλιως το ηθελες δηλαδη?Ετσι και αλλιως το τελος στον οτε θα το πληρωσεις αν επιλεξεις την μοναχικη οδο.Απο κει και περα διαλεγεις παροχεα.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο κλείνω προς fornet λόγω ασύρματου router προς το παρόν αλλα δεν ελπίζω σε 40άρες κατι μου λέει πως τάπα θα ναι απο ταχήτυτα.

μια τελευταία ερώτηση αγοράζω το Υ κουτι σήμερα πότε θα είμαι online?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 15:24]

cmaris φοιτητής είμαι αλαλ το πακέτο θα συνοδεύετε απο ογκοχρέωση οπότε το 512 τι να το κάνω? να το εξαντλώ ταχύτερα?

Τώρα που το ξανακοίταξα έχεις δίκιο. Με ογκοχρέωση είναι τα 512 όταν βγούνε.. Οπότε

προτίμα τα 384 σταθερά χωρίς ογκοχρέωση και μ@@@κιες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

έχεις δίκιο κλείνω προς fornet λόγω ασύρματου router προς το παρόν αλλα δεν ελπίζω σε 40άρες κατι μου λέει πως τάπα θα ναι απο ταχήτυτα.

μια τελευταία ερώτηση αγοράζω το Υ κουτι σήμερα πότε θα είμαι online?

Δεν δινει κουτι της forthnet router.Μονο το νεο της otenet.

Θα εισια online το πολυ σε 7 μερες.Ψαξε πριν αγορασεις ολα τα μεγαλα καταστηματα μηπως βρεις να σου δινουν και κανα δωρακι (mp3 player συνηθως)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr [Σήμερα, στις 16:14]

Για μετρα τα ξανα.Αγορα μοντεμ,τελη ενεργοποιησης και 384dsl για 3 μηνες ολα πληρωμενα με 130ε.Βγαλτα μου φθηνοτερα εσυ απο οποιον παροχεα θελεις.

Otenet Economy 1000 για ένα μήνα (5 πάγιο+20 ADSL, ρούτερ και ενεργοποίηση δωρεάν) και μετά μια ADSL από φτηνό παροχέα (acn 45/3μήνες (256 γραμμή) + 1 δωρεάν όταν την έκανα) σύνολο για 4 μήνες

5(economy)+80 πάγιο ΟΤΕνετ + 45 =130 για 4 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Otenet Economy 1000 για ένα μήνα (5 πάγιο+20 ADSL, ρούτερ και ενεργοποίηση δωρεάν) και μετά μια ADSL από φτηνό παροχέα (acn 45/3μήνες (256 γραμμή) + 1 δωρεάν όταν την έκανα) σύνολο για 4 μήνες

5(economy)+80 πάγιο ΟΤΕνετ + 45 =130 για 4 μήνες.

Γραμμη 384 ειπαμε ομως...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tristeno

Otenet Economy 1000 για ένα μήνα (5 πάγιο+20 ADSL, ρούτερ και ενεργοποίηση δωρεάν) και μετά μια ADSL από φτηνό παροχέα (acn 45/3μήνες (256 γραμμή) + 1 δωρεάν όταν την έκανα) σύνολο για 4 μήνες

5(economy)+80 πάγιο ΟΤΕνετ + 45 =130 για 4 μήνες.

Κατσε λιγο.5ε (παγιο) + 20ε (adsl+λοιπα)+80+45 = 150ε και οχι 130 οπως λες.Για 256 συνδεση για 3 μηνες απο διαφορετικο παροχεα.

Εδω συμφωνω με αυτους που λενε καλυτερα ολα απο οτε για να ξερεις ποιον να βριζεις αν κατι θα παει στραβα.Και απο την στιγμη που το κουτι της οτενετ τα εχει ολα αυτα και ειναι και φθηνοτερο, ειναι ξεκαθαρα η απολυτη επιλογη για γρηγορο (384) και φθηνο dsl.Μετα αν οι τιμες πεσουν, δεν θα εχεις κλαψει τα χρηματα σου (δεν σε δεσμευει για πολλους μηνες) και εισαι παλι ελευθερος να κανεις τις επιλογες σου απο την αρχη.

Πολυ σημαντικο για μενα ειναι και ο ''ψυχολογικος'' παραγοντας που αγοραζοντας κουτι δεν φαινεται τιποτα στον λογαριασμο του οτε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.