Jump to content



Help Masters Blasters


ThunderStruck

Recommended Posts

Λοιπόν έιμε νέος στο φόρυμ και θα έιτελα την βοητειά σας.

Χτες πήγα και πήρα απο το πλαίσιο το μοβο intel 865pe ths albatron

Αφου τα σηνδεσα ολα(και νέο καλο τροφοδοτικό) δεν ειξερα πώς να σηνδέσω

τα καλούδια του(power sw,reset sw kai Hd led)επειτα απο πολουσ σηνδιασμους

που έκανα σε καπια φαση πατάω το power mprosta Πεσαν kai οι ασφάλιες του δοματιου μονο.

Ανεβαζω την ασφαλια(το καλωδιο δεν το βγαλα της τροφοδοσίας του τροφοδοτικού)και

κανει ενα τσαφ και ενα βπλε φος μεσα απο το κουτι και κσαναπεφτει το ρευμα.

Τα φωνακσς τεχνικο(λολ) αλλα το θεμα εινε αν πεζει να καηκε τπτ? η να φτεει η σηνδεση η μηπωσ το νεο τροφοδοτικο?

ΠΛΛΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ περιμένω απάντηση...

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :eek:

Link to comment
Share on other sites

καλος ηρθες στο φορουμ φιλε μου,η μητρικη σου εχει manual που σου δειχνει που να συνδεσεις τα διαφορα καλοδιακια πανω στην μητρικη,απο την εμπειρια μου πανω στα γαλαζια φοτα μετα απο 4 RMA μητρικης νομιζω πως παρεδωσε πνευμα η μητρικη σου,αμα καηκε και πας να την αλλαξεις μην πεις οτι εβαλε λαθος τα καλοδια:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Kατι πρεπει να καηκε φιλε.Αυτο το μπλε φως πολυ υποπτο ειναι..κοιταξες την μητρικη μηπως εχει καει κανενα κυκλωμα?Τι τροφοδοτικο εχεις?

ΥΓ:Καλως ηρθες..

re file pu na kserw an exei kaei kana kukvma ?? hlektrologos eime?

to trofodotiko eine polu kalo... 75 euro mauro apo multirama

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

καλος ηρθες στο φορουμ φιλε μου,η μητρικη σου εχει manual που σου δειχνει που να συνδεσεις τα διαφορα καλοδιακια πανω στην μητρικη,απο την εμπειρια μου πανω στα γαλαζια φοτα μετα απο 4 RMA μητρικης νομιζω πως παρεδωσε πνευμα η μητρικη σου,αμα καηκε και πας να την αλλαξεις μην πεις οτι εβαλε λαθος τα καλοδια:flower:

Ela omos pu den dixnei me fhoto

kati sxedia exei ala pu na katalabw re man prwth fora bazw :/

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό με το μπλε φως είναι όντως αρκετά ανησυχητικό...

2. Δεν χρειάζονται ιδιαίτερες γνώσεις για να καταλάβεις αν κάτι έχει καεί. ΣΥΝΗΘΩΣ αν καεί κάτι για τα καλά πρέπει να βρωμάει πολύ... Μια φορά είχα κάψει απο μαμακία μου ένα CD-RW και βρώμαγε ο τόπος δυο μέρες... Φυσικά όμως μπορεί να έχει καεί και κάτι αλλά να μη μυρίζει. Εκει είναι όντως δύσκολο να βρεις αν έχει καεί κάτι και τι...

3. Δε νομίζω να είναι τόσο δύσκολο να βγάλεις το σχεδιάγραμμα. Συνήθως είναι πάρα πολύ ευκολονόητα αυτά... Για δείξε το σχεδιάγραμμα να σου πούμε πώς ακριβώς θα τα βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ThunderStruck

Λοιπόν έιμε νέος στο φόρυμ και θα έιτελα την βοητειά σας.

Χτες πήγα και πήρα απο το πλαίσιο το μοβο intel 865pe ths albatron

Αφου τα σηνδεσα ολα(και νέο καλο τροφοδοτικό) δεν ειξερα πώς να σηνδέσω

τα καλούδια του(power sw,reset sw kai Hd led)επειτα απο πολουσ σηνδιασμους

που έκανα σε καπια φαση πατάω το power mprosta Πεσαν kai οι ασφάλιες του δοματιου μονο.

Ανεβαζω την ασφαλια(το καλωδιο δεν το βγαλα της τροφοδοσίας του τροφοδοτικού)και

κανει ενα τσαφ και ενα βπλε φος μεσα απο το κουτι και κσαναπεφτει το ρευμα.

Τα φωνακσς τεχνικο(λολ) αλλα το θεμα εινε αν πεζει να καηκε τπτ? η να φτεει η σηνδεση η μηπωσ το νεο τροφοδοτικο?

ΠΛΛΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ περιμένω απάντηση...

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :eek:

Καλύτερα θα ήταν φίλε μου να πήγαινες σε ένα τεχνικό Η/Υ να σου το συνδέσει αν δεν ήξερες. Τα volts δεν είναι στραγγάλια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.