Jump to content



ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ NEC 1980FXi


Eye

Recommended Posts

http://www.quest.gr/price/sales/others/warranty_monitors.htm

Repair Exchange: Η οθόνη του πελάτη γίνεται μόνιμη αντικατάσταση με άλλη οθόνη ίδιο μοντέλο με αυτήν που τώρα έχει ή άλλη ισοδύναμων τεχνικών χαρακτηριστικών (η οθόνη δεν θα είναι απαραίτητα καινούργια αλλά σε πολύ καλή κατάσταση).

Όχι σε άριστη! Αλλά σε πολύ καλή.... έλεος δηλαδή αν ισχύουν αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ.στην quest και μου το διευκρίνησαν:Οποιαδήποτε στιγμή χρειαστεί να αλλαχθεί η 1980fxi γίνεται αντικατάσταση με άλλη ολοκαίνουρια(του κουτιού) ίδιου μοντέλου όσο έχει εγγύηση.Αν δεν υπάρχει(παράγεται)το συγκεκριμένο μοντέλο,τότε μόνο θα γίνει αντικατάσταση με άλλη καινούρια ισοδύναμων ή καλύτερων τεχνικών χαρακτηριστικών.

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι καλό. πάντως και εγώ τους έστειλα email εχθες το βράδυ. τους ρωτάω και για το χρόνο επιδιόρθωσης/αντικατάστασης γιατί κάποιος έγραψε ότι έμεινε 12 ημέρες χωρίς οθόνη για καμμένο pixel.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το όλο θέμα σου. Οσο για την οθόνη πολύ καλά χαρακτηριστηκά αλλά με χάλασε ο όγκος που πιάνει όλη η βάση της από πίσω. Όλος ο όγκος πλησιάζει την CRT νομίζω??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από btriad

αυτό είναι καλό. πάντως και εγώ τους έστειλα email εχθες το βράδυ. τους ρωτάω και για το χρόνο επιδιόρθωσης/αντικατάστασης γιατί κάποιος έγραψε ότι έμεινε 12 ημέρες χωρίς οθόνη για καμμένο pixel.

συνήθως είναι 3-5 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 20:20]

συνήθως είναι 3-5 ημέρες

Δυστηχώς δεν έλαβα απάντηση στο email. Πήρα τηλέφωνο το μεσημέρι, δεν ήξεραν, μου είπαν θα ρωτήσουν και θα μου απαντήσουν με email. Δεν έλαβα απάντηση. Όλα αυτά σαν ιδιώτης βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάποιον στο τηλέφωνο που με διαβεβαίωσε ότι είναι 3-5 ημέρες η αποκατάσταση. Παραδέχτηκε ότι υπήρχαν κάποια προβλήματα γιατί "ήταν νέα πολιτική" και με διορθωτικές κινήσεις διορθώθηκε. Βέβαια σε άλλο φόρουμ βρήκα αυτό:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=18937&highlight=INFOQUEST

οπότε μάλλον μόνιμο πρόβλημα είναι της Quest, αλλά μάλλον θα ρισκάρω καθώς από ότι βλεπω είναι όντως κορυφαία η οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την παρέλαβα εχθές το βράδυ από Chipshop (παράδοση αυθυμερόν!) με 589 ευρώ μετρητροίς. Με το λίγο που πρόλαβα να ασχοληθώ δείχνει πραγματικά φανταστική οθόνη.

Έχετε κάποιο howto να μου προτείνετε για να κάνω τις σωστές ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.