Jump to content



Δεν κάνει σύνδεση


morius

Recommended Posts

Όπως λέει και ο τίτλος του thread πολλές φορές δεν μπαίνει νετ η σύνδεσή μου,λέει "Γίνετε επαλήθευση ονόματος και κωδικού χρήστη" μένει έτσι για κανα 30" και μετά βγάζει σφάλμα και καλά ότι είναι λάθος UserName ή PassWord.

Αυτό μου το κάνει τις 5 τελευταίες μέρες.Η σύνδεση είναι από αυτές που δίνουν σε εκπαιδευτικούς(από τον father:D),δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, εσείς τι πιστεύετε ότι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα έπαιρνα μία φθηνή net κάρτα, na τσεκάρω αν φταίει κάτι στο pc/modem/γραμμή μου. Αν η σύνδεση παίξει σωστά, πιθανόν να φταίει κάτι από την πλευρά του παροχέα.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς μιλάμε για pstn (56K)

δοκίμασες να κάνεις ένα τηλ. στον παροχέα;

υπάρχουν επίσης και δωρεάν συνδέσεις που μπορείς να δοκιμάσεις το hardware σου

αν δεν δουλέψει, πέστα ένα χεράκι στον father και απαίτησε πάραυτα DSL :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 18:50]

Στην θέση σου θα έπαιρνα μία φθηνή net κάρτα, na τσεκάρω αν φταίει κάτι στο pc/modem/γραμμή μου. Αν η σύνδεση παίξει σωστά, πιθανόν να φταίει κάτι από την πλευρά του παροχέα.

Δεν το δοκίμασα αυτό,αλλά τσέκαρα ότι το pc/modem/γραμμή μου είναι οκ,βάζοντας να κάνει σύνδεση στο κινητό μου:p και το κινητό χτύπησε κανονικά αυτό δεν εννοείς (περίπου) το αν δίνει σήμα και αν κάνει σωστά την κλήση...

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 18:56]

προφανώς μιλάμε για pstn (56K)...

...αν δεν δουλέψει, πέστα ένα χεράκι στον father και απαίτησε πάραυτα DSL :p

Ναι για ptsn μιλάμε,μόνο που αν υπήρχε ADSL θα είχα βάλει:o :o :o :o :o

ADSL από Σεπτέβρη:( (Στην πόλη μου)

Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι αυτα που ειπαν ττα παιδια, για ξαναελενξε τα στοιχεια παςς ονομα χρηστη, Επακ κτλ. αν παλι υπαρχει προβλημα τοτε κανε ενα τηλ. στον παροχεα. α! μηπως επειδη εκλεισαν και τα σχολεια εκοψαν την συνδεση???? :tomato: :tomato:

Link to comment
Share on other sites

για ξαναελενξε τα στοιχεια παςς ονομα χρηστη,

Φίλε MaGiCMaN, έσβησα και ξαναδημιούργησα την σύνδεση αρκετές φορές , αλλά τίποτα.

α! μηπως επειδη εκλεισαν και τα σχολεια εκοψαν την συνδεση????

Όχι αυτό δεν ισχύει,η σύνδεση δουλεύει συνεχώς όλο τον χρόνο,μόνο με έναν περιορισμό,μπορείς να μπεις μόνο μετά τις 14:00 λόγο σχολικών ωρών,εκτός Κυριακής που μπορείς να μπεις όποτε θες;)

Σήμερα ευτηχώς δεν είχε κανένα πρόβλημα...!θα δούμε από αύριο:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morius [01-07-2005 00:48]

Σήμερα ευτηχώς δεν είχε κανένα πρόβλημα...!θα δούμε από αύριο:D

επομενως φταει ο παροχεας της συνδεσης το πιο πιθανον...

Link to comment
Share on other sites

Πριν αποκτήσω συνδρομή στη FORTHnet είχα "κλέψει" ( :devil: :whistling ) το Username και το Password από έναν φίλο και έμπαινα με αυτά!

Όταν όμως ήταν μέσα ο "νόμιμος" κάτοχος του λογαριασμού, μου έβγαζε αυτό το μήνυμα...

:innocent: :innocent: :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.