Jump to content



Αλλαγή κάρτας γραφικών


pallisi

Recommended Posts

Εδώ και λίγο καιρό ο υπολογιστής δε μπορεί να παίξει παιχνίδια μιας και η κάρτα γραφικών που φοράει είναι μια fx5200.Λέω λοιπόν να την αλλάξω αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Θα δω μεγάλες διαφορές στα γραφικά,έχω athlon 1700+ 512 ram ,qdi qudoz που έχει agp x4, ή καλύτερα να μη το πειράξω καθόλου;Δε σκέπτομαι να κάνω αναβάθμιση γιατί με καλύπτει όπως είναι το μηχανήμα.Τι κάρτα μου προτείνεται;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pallisi [Σήμερα, στις 06:55]

Εδώ και λίγο καιρό ο υπολογιστής δε μπορεί να παίξει παιχνίδια μιας και η κάρτα γραφικών που φοράει είναι μια fx5200.Λέω λοιπόν να την αλλάξω αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Θα δω μεγάλες διαφορές στα γραφικά,έχω athlon 1700+ 512 ram ,qdi qudoz που έχει agp x4, ή καλύτερα να μη το πειράξω καθόλου;Δε σκέπτομαι να κάνω αναβάθμιση γιατί με καλύπτει όπως είναι το μηχανήμα.Τι κάρτα μου προτείνεται;

Xρειαζεσαι καινουργιο συστημα και οχι μονο καινουργια καρτα γραφικων

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σκέφτεσαι να κάνεις αναβάθμιση μια 6600 θα σου κάνει τη δουλειά, αλλά μην περιμένεις θαύματα...

Κατα τη γνώμη μου όμως, είναι καλύτερα να περιμένεις λίγο μέχρι ν' αναβαθμίσεις και το υπόλοιπο σύστημα, οπότε και θα πας κατευθείαν σε λύση PCIE.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FLO [Σήμερα, στις 10:54]

Σωστος

όντως κάπως έτσι το βλέπω και εγώ

απο το να πάρεις μια 9600προ καινούρια (η οποία είναι περίπου σε αντιστοιχία με το υπόλοιπο σύστημα σου) καλύτερα να πάρεις μια 9700-9800 που και καλύτερες είναι και πιο φτηνά θα σου έρθει

κοίτα στις αγγελίες και αν δεν βρεις κάτι μπορείς να μου στείλεις και πμ

Link to comment
Share on other sites

Mια 9600ΧΤ μεταχειρισμένη την βρήσκεις με 80 περίπου και παίζει και σε agp 4x και θα είσαι καλυμένος μέχρι να αποφασίσεις αργότερα να στήσεις καινούργιο πισι;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.