Jump to content



εφαρμογή πλέξυ σε παράθυρο


death_stv

Recommended Posts

πριν από κάποιες βδομάδες είχα κόψει το παράθυρο στο πλαινό του κουτιού μου και είχα αγοράσει και το ανάλογο πλέχυ.

το θέμα μου είναι με τι να το βάλω επάνω.

σιλικόνη δεν μου πολυαρέσει σαν ιδέα, και έτσι σκέφτηκα τα λάστιχα που μπαίνουν στα παρπρίζ των αυτοκινήτων.

έχει κάνει κανείς σας κάτι παρόμοιο και αν ναι που μπορώ να βρώ κάτι τέτοιο όχι πολύ παχύ όμως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από death_stv [Σήμερα, στις 11:21]

πριν από κάποιες βδομάδες είχα κόψει το παράθυρο στο πλαινό του κουτιού μου και είχα αγοράσει και το ανάλογο πλέχυ.

το θέμα μου είναι με τι να το βάλω επάνω.

σιλικόνη δεν μου πολυαρέσει σαν ιδέα, και έτσι σκέφτηκα τα λάστιχα που μπαίνουν στα παρπρίζ των αυτοκινήτων.

έχει κάνει κανείς σας κάτι παρόμοιο και αν ναι που μπορώ να βρώ κάτι τέτοιο όχι πολύ παχύ όμως.

Χμμμμ...

Λοιπον υπαρχει ειδικο λαστιχο αλλα εγω εκτος απο εξωτερικο δεν το εχω βρει.

κοιτα αυτο να καταλαβεις

Αλλιος πας για βιδωμα...ΟΧΙ κολλα.

Η κολλα μπορει να ειναι ευκολη λυση αλλα πολλες φορες σκαει η κολλα και το πλεξι πεφτει.

Πριτσινια επισις ειναι απαγορευμενα διοτι ραγιζουν το πλεξι στο σφιξιμο.

Θα βρεις βιδουλες με παξιμαδι και αν μπορεις με στρογγυλο κεφαλη να ειναι και ομορφες.

Εγω βρηκα στο πρακτικερ παξιμαδια τυπου μπαλα (κλειστα) και τα εβαλα απ'εξω.

post-168-1416072091,6459_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.