Jump to content



ανταπτορας τροφοδοσιας απο molex σε 6 pin pci express


geoal

Recommended Posts

Γεια σας παιδια μηπως ξερετε που μπορω να βρω ανταπτορα τροφοδοσιας απο molex σε 6 pin pci express. Βλεπετε το τροφοδοτικο μου δεν εχει τον καινουριο τυπο τροφοδοσιας για καρτες γραφικων και απο οτι ειδα στο εξωτερικο παιζουν κατι καλωδιακια που κανουν την μετατροπη. Το θεμα ειναι που τα βρισκουμε εδω.Οποιος ξερει ας μας πει. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο

To καλώδιο πρέπει να υπάρχει κανονικά μέσα στο κουτί της κάρτας.Για ποιά κάρτα μιλάμε;

ακριβως υπαρχει μεσα στο κουτι

Link to comment
Share on other sites

επειδη την πηρα απο RMA κατευθειαν και ολα τα καλωδια τα εχει το παλικαρι που μου πουλησε την καρτα ειπε οτι θα κοιταξει και θα μου τα στειλει τωρα εγω κατεβασα το manual σε pdf και δεν ειδα να αναφερει οτι εχει τετοιο καλωδιο στην συσκευασια και οπως καταλαβαινεις ψαχνομαι γιατι δεν μπορω να λειτουργησω το καινουριο PC.

Link to comment
Share on other sites

1) Η Albatron 6800GT PCI-Ex μου καλώδιο δεν είχε και εννοείται είχε 6pin τροφοδοσία. Ας είναι καλά το Fortron μου :D

2) Έψαξα λίγο στο site του Πλαισίου αλλά δε βρήκα τπτ, πάρτους κανα τηλ. και ρώτα αν έχουν adaptor. Του φούστη, ένα καλώδιο είναι, μην αλλάξεις και τροφοδοτικό για ένα πράγμα που κοστίζει λιγότερο από ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 00:21]

Σιγά μην αλλάξει τροφοδοτικο για έαν ανταπτορα που όπως είπες κάνει κάπου στο ευρώ...

Για την albatron δεν ξέρω αλλά η Leadtek μου φαίνεται κατι τις πιο σοβαρή

Χτύπησες την καρδιά του προβλήματος:D

Η albatron είναι απ'τις πιο "φτηνές" εταιρίες.Ακόμα και στην 7800GTX έχει bundle το τελευταίας κυκλοφορίας παιχνίδι Arx Fatalis :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο

Look here

Τελικα το παλικαρι που πηρα την καρτα μου ειπε οτι το βρηκε το καλωδιο και θα μου το στειλει μαζι με τα υπολοιπα. Σας ευχαριστω ολους για την ενημερωση. Ολο το σκηνικο ειναι οτι εχω αλλαξει ολο το configuration του υπολογιστη (μεχρι και κουτι) και πηγα σε athlon64 και εγω . Τωρα εχω το PC ετοιμο απο την Πεμπτη και μου ελειπε η καρτα που την πηρα ο ιδιος απο το κουριερ το Σαββατο και δεν ειχε τα καλωδια μεσα και οπως καταλαβαινετε καθομε σε αναμμενα καρβουνα... Ειδα και στο ιντερνετ οτι καποιος με ιδιο στεππινγκ Venice πηγε πολυ ψηλα και με τρωει η αγωνια... Παντως θα σας ενημερωσω για ολο το set-up μολις το ολοκληρωσω και γινουν και οι δοκιμες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο [Χθες, στις 22:34]

Χτύπησες την καρδιά του προβλήματος:D

Η albatron είναι απ'τις πιο "φτηνές" εταιρίες.Ακόμα και στην 7800GTX έχει bundle το τελευταίας κυκλοφορίας παιχνίδι Arx Fatalis :p

Ακόμα το Arx Fatalis δίνει? Έλεος, ας τους πει κανείς να βάλουν κανά...Tetris...:whistling

[άσχετο: αν δε μου βούτηξαν το καλώδιο οι Πλαισιανοί (έχω ακούσει διάφορα παρόμοια για αυτή τη φυλή :alien: ), αν ήθελα να βάλω και 2η για SLI, τι ***** θα κανα...]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Απλώς σιγουρεύεσαι ότι η κάρτα σου έχει υποδοχή SLI (Θα τη βρεις στο πάνω μέρος της κάρτας) και πηγαίνεις να πάρεις άλλη μια ίδια! Αλλιώς πέρνεις δύο καινούριες που έχουν:spell:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.