Jump to content



ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ???


Recommended Posts

στο ψητο με τη μια.εχω gigabyte k7triton nforece2 ultra 400 serial ata maxtor 120GB

cpu=athlon xp 2200+ tbred A0.ram=2x128MB 266mhz σε dual mode.

αυτο που βλεπω ειναι οτι με το easy tune που εχει μαζι της η μητρικη ανεβαινει και η ram Μαζι με το fsb.ειναι 1:1.τι μπορω να κανω λοιπόν.γιατι δε θελω να πουσαρω πολυ τισ μνημες μη μου παθουν και τιποτε.απλεσ μνημουκλες ειναι. :help:

απο bios Ουτε συζητηση

Link to comment
Share on other sites

Μονο απο bios θα μπορεσεις να κανεις ουσιαστικο και αξιοπιστο o/c , εαν θελεις την γνωμη μου .

Εαν θελεις παντως μπορεις να πειραματιστεις με το easy tune οσο θες , οι μνημες δεν παθενουν τιποτα ( εφοσον δεν ανεβαζεις ρευμα ) . Το πολυ-πολυ να φας καμοια μπλε οθονη καταμουτρα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tomhel [Σήμερα, στις 11:58]

Μονο απο bios θα μπορεσεις να κανεις ουσιαστικο και αξιοπιστο o/c , εαν θελεις την γνωμη μου .

Εαν θελεις παντως μπορεις να πειραματιστεις με το easy tune οσο θες , οι μνημες δεν παθενουν τιποτα ( εφοσον δεν ανεβαζεις ρευμα ) . Το πολυ-πολυ να φας καμοια μπλε οθονη καταμουτρα....

το πολυ πολυ να φαει κανα windows corruption και να χρειαστει φορμαρισμα ....:rolleyes:

μονη λυση να διαβασεις τον οδηγο οβερκλοκινγκ και να πειραματιστεις μεσα απο το bios αλλα και τα thelab tools:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι οβερκολκ να κανει το παιδι..

Φιλε μου και 5 ghz να το πας αν δεν εχεις τουλαχιστον 512 μνημη δεν κανεις δουλεια.Γνωμη μου ειναι να αφησεις τα κλοκαρισματα και να φτιαξεις ενα ολοκληρωμενο pc πρωτα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

το πολυ πολυ να φαει κανα windows corruption και να χρειαστει φορμαρισμα ....:rolleyes:

No shit...!!!!!???? . Παντως εγω οταν ξεκινησα να σκαλιζω τα fsb ( με εναν 2.4 north και την 8knxp ) , το easy tune το ειχα για ψωμοτυρι και ποτε δεν επαθα τπτ...

Ισως ημουν τυχερος..

:cool:

Link to comment
Share on other sites

καλα πως και πως εκανα να βρω φραγκα να φτιαξω και αυτο που εχω.τι συστημα να φτιαξω αλλο μου λες.αν δινεις τα λεφτα.. :getlost:

παντως δε θελω 5Ghz.λιγο πιο γρηγορο απο αυτο που εχω να παει.τεσπα.με το easytune που το ανεβασα λιγο ειναι πολυ ασταθεσ.ολο κολλημα και το αφησα εκει που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις...αλλα να...να μη το πειραξεις λιγο.παντως μου ετυχε να καψω μια 9550...κε ημουνα χεσμ....νος μεχρι να ερθει η καινουρια γιατι μου ειχαν πει οτι ισως να μην την αλλαζαν.παντως αλλαχτηκε αλλα μυαλο δεν εβαλα...και σημερα την ξαναπειραξα..αλλα παει καλα!!!:devil:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπαρχει προβλημα να πουσαρεις λιγο το συστημα σου , αρκει να εχει μια ιδεα για το τι κανεις . Η προταση του greekfragma ειναι η καλητερη , διαβασε τον οδηγο o/c , ριξε καμια ματια σε αναλογα thread και εαν κολλησεις πουθενα εδω ειμαστε . Οσο για το easy tune , ξεχασε το δεν ειναι οτι καλυτερο απο θεμα ευσταθειας για o/c .

Διαβασε τον οδηγο

http://www.thelab.gr/reviews/ocbasics_1.php

μετα κοιτα στα tools

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=4824

κοιτα και αναλογα threads ( εδω η 'αναζητηση' θα βοηθησει πολυ )

http://www.thelab.gr/forumdisplay.php?s=&forumid=35&pagenumber=1&sortfield=lastpost&sortorder=desc&daysprune=1000&x=12&y=8

και οπου εχεις αποριες μετα , ρωτα.....:T:

Link to comment
Share on other sites

μα συγγνωμη κιολας αλλα δεν εχω δει κανενα συστημα να ανεβαζει φσβ και να κραταει κλειδωμενες τις μνημες.Και πολλαπλασιαστη να εβαζες παλι αυτες θα ανεβαιναν οσο ανεβαζες φσβ.Αστο οπως ειναι.ο 2200+ εχει παλιο πυρηνα και θερμαινεται πιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.