Jump to content



Ερώτηση για Usb Stick και install software.


JiMk

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως γίνετε να κάνεις εγκατάσταση το memtest πχ σε ένα usb stick και να μπουτάρει το pc απο κει? ή αντί για δισκέτα εκκίνησης να έχεις ένα στικάκι σαν boot disk?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε απάντηση.:)

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μία ματιά εδώ για το πως να κάνεις ένα στικάκι bootable.

Είναι λίγο μανούρα, αλλά θα αξίζει τον κόπο(αν δουλέψει) :p

’λλος τρόπος που διάβασα, είναι σε παλαιότερο λειτουργικό(Win95, Win98, WinME, DOS) να δώσεις format Χ: /s, όπου X το usb στικ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk [Σήμερα, στις 01:45]

Έλα ρε Chosen αυτό είναι, και έλεγα κάτι είχε πάρει το μάτι μου...

πάω να το δοκιμάσω ;) thx...

Τπτ βρε, και μόλις το κάνεις bootable, πέτα του μέσα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω Bootable, το στικακι μου ,με το HP software , ρυθμισα και το BIOS της μητρικης αναλογα , αλλα εχω προβλημα το διαβαζει μεν , αλλα σταματαει και φoρτωνει το λειτουργικο κανονικα ..

Κατι σαν να μην ειναι απολυτα Bootable .

Το θεμα ειναι οτι το HP software , απλα αντιγραφει το command.com και 2 *.sys αρχεια .

Θεωριτικα επρεπε να ειναι Bootable !!

Τα Bootable αρχεια τα βρηκε το HP software , απο το ROOT , της εγκαταστασης win98 , εχω dual boot με WIN2K PRO ..

Εχει κανεις καμια ιδεα ?

Τι αλλο μενει απο το να βαλω χειροκινητα το bootsector , εεεε αμα ειναι ετσι τι να το κανω το HP software ??

Αντιγραφεις μια Bootable δισκετα στο στικακι , βαζεις και το bootsector και καθαρισες !!

http://www.nu2.nu/mkbt/#download

Link to comment
Share on other sites

Κατα πρωτο , πρεπεις να βρεις Dos Raid Drivers , δευτερων , να τους φορτωσεις , με το config.sys

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ για USB Bootable διαβαστε και αυτο .

Εκανα το σεμιναριο μου , και βρηκα τις απαντησεις .

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=17742

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.