Jump to content



Είναι/δεν είναι....


apostglen46

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

καλα ρε είστε σοβαροί?ολόκληρες εκθέσεισ γράφετε για ποστ κ μάλιστα τα περισσοτερα αηδίες... ώρες ώρες αηδιάζω που μπαίνω στο λαμπ κ δεν έχω να διαβασω τπτ εκτός απο ππς. ανταλλάξτε τηλ. κ πείτε ότι θέλετε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DuKe

καλα ρε είστε σοβαροί?ολόκληρες εκθέσεισ γράφετε για ποστ κ μάλιστα τα περισσοτερα αηδίες... ώρες ώρες αηδιάζω που μπαίνω στο λαμπ κ δεν έχω να διαβασω τπτ εκτός απο ππς. ανταλλάξτε τηλ. κ πείτε ότι θέλετε!

ειναι τροπος αυτος που μιλας;δλδ απογορευεται να καλαμπουρισουνε τα παιδια;

Link to comment
Share on other sites

χαλάρωσε μάστορα θα πάθεις. ειναι ενας τρόπος κ αυτος :)

απλως ξεκιναω να διαβάσω το thread κ μετα απο λίγο συχένομαι να διαβαζω όλα αυτα τα ανούσια κατεβατα με τις φιλοσοφίες του καθενος...γινεται κουραστικο για τον καθε χρήστη του φορουμ. ρεκορ καταχωρησεων προσπαθουν να κάνουν?εσυ?γιατι αντέδρασες? :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DuKe

καλα ρε είστε σοβαροί?ολόκληρες εκθέσεισ γράφετε για ποστ κ μάλιστα τα περισσοτερα αηδίες... ώρες ώρες αηδιάζω που μπαίνω στο λαμπ κ δεν έχω να διαβασω τπτ εκτός απο ππς. ανταλλάξτε τηλ. κ πείτε ότι θέλετε!

Μου λες δλδ εμμεσως πλιν ασφος οτι γραφω αηδιες???Που το στηριζεις αυτο?/

Τη θεωρεις δλδ μια ανουσια συζητηση???

Δεν μπορουμε οθτε να διαφωνουμε με επιχειρηματα σε ενα forum?

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια δεν σας εμαθε η δασκαλα να γραφετε λιγο πιο λακωνικα αυτα που θελετε να πειτε?χωρις να κουραζετε τον αναγνωστη.αμφιβαλω αν σαυτον που αναφεροταν το καθε κατεβατο να το διαβασε ωστε να καταλαβει αυτο που θεσ ή να σου απαντησει...

φιλε αποστολη δεν απευθηνομαι σε καμια περιπτωση προσωπικα σεσενα,γενικολογω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα ξέρω...αν νομίζεις κάτι ότι σε ένα θέμα γράφονται αηδίες ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ....

’ρα αναφέρεσαι σε εμένα αφού εγώ και ο αποστόλης είχαμε την αρχική διαφωνία....

Λέω αηδίες?

Και αν ναι πές μου πού....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

για το θεμα του αισθητηρα μην το κουραζετε , εχει δικιο ο 38 45 με κλειστα ματια

το αυθεντικο διοδακι ειναι πρωτον ενταφιασμενο μεσα στο τσιπ αρα κανει την καλιτερη μετρηση

δευτερον ειναι ποιοτικα καλιτερο απο το διοδακι της πλακας που θα χρησιμοποιησει ο καθενας μας

τριτον οσο κοντα και να εισαι αλλο το κοντα , αλλο το μεσα

εσυ ο ιδιος ισχυριστικες για +10 διαφορα απο μπλοκ μεχρι το καπακι που στο κατω κατω εφαπτονται και εχουν φαει και διπλο λαπινγκ με arctic kit και arctic silver

τωρα λες οτι εισαι 1 χιλιοστο ΜΑΚΡΙΑ απο το κεφαλι και ισχιριζεσαι καλιτερη μετρηση αποτι ΜΕΣΑ στον πυρηνα?

ελα ρε συ....:D :D :D

Ρε παιδια δεν έχετε καταλάβει κάτι....

Ο αισθητήρας μπορεί να είναι κάτι παραπάνω από οκ....το θέμα είναι... η "μεταφραση" είναι σωστή?

Εκεί είναι το θέμα ;)

Αρχική απάντηση από .38-.45

@ΑΝ7 OverClocker

ενα χιλιοστο, ειναι ενα χιλιοστο μακρια απο τον πυρηνα.

αυτο που λες, απο τους -20 στους 0, δεν το εχω δει με φορτιο. απο idle σε load το εχω δει, και εξηγηται ανετα απο την ψυκτικη ισχυ. ακομα και με αερα ή νερο παντως, εχει τετοιες διαφορες, τις οποιες δε μετρας με τιποτα στο καπακι. αυτο ισως εχει να κανει με τον αισθητηρα που βρισκεται στο εσωτερικο του πυρηνα, και τη διαχυση της θερμοκρασιας στο καπακι αλλα και το περιβλημα του πυρηνα. οι διαφορες των 20 βαθμων στον πυρηνα, θα ειναι πολυ μικροτερες περιφερειακα. + αυτο που λεει ο BeetleJuice, οτι μπορει ο αισθητηρας να μην ειναι γραμμικος. καθε αισθητηρας εχει τα δικα του χαρακτηριστικα λειτουργιας, και συγκεκριμενες κλιμακες που παιζει καλα. κανεις δε μας ειπε πως ο αισθητηρας αυτος ειναι απο τους -40 ως τους +70.

σε αυτο που λες για το socket a εχεις δικιο, το εβαλα ομως σαν παραδειγμα. αντεχουν τα τσιπ στις θερμοκρασιες, και δε νομιζω πως εχουν ιδιαιτερο προβλημα.

Σίγουρα...1 χιλιοστό είναι δοαφορά

Αλλά ΑΜΕΣΩΣ 20 βαθμοί διαφορά δεν είναι λογικό...γιατι η επιφάνεια απαγωγής με τον πυρήνα έχουν συνεχή επαφή...οπότε είναι σαν να μην έχει άλλη δυνατότητα απαγωγής από τον πυρήνα

Τεσπα....

Ελπίζω να συμφωνείτε όλοι στο no hard feelings ε?:daisy: :daisy: :daisy:

Link to comment
Share on other sites

μα lost in traslation λεμε. το ιδιο τσιπ, αρα την ιδια διοδο, πανω σε διαφορετικες μητρικες, με το ιδιο συστημα ψυξης, διαφορετικα νουμερα θα δειξει.

γιατι οχι το "ΑΜΕΣΩΣ"; και σε αλλες μητρικες και τσιπ που διαβαζουν μεσα απο τον πυρηνα δε γινεται αυτο; και στην msi, απο τη μια στιγμη στην αλλη αλλαζει θερμοκρασιες. οι αισθητηρες που ειναι μεσα στο socket αργουν να δειξουν διαφορες.

και με νερο και με αερα, το ιδιο κανει, απλα ειναι πιο μικρες οι διαφορες.

(ολα τα παραπανω, αν καταλαβα καλα τι εννοεις με τους 20 βαθμους).

Link to comment
Share on other sites

@Duke: θα σου προτεινα τα θεματα που δεν σου αρεσουν η δεν σε ενδιαφερουν να μην τα διαβαζεις και κατα ποσο μαλον να μην postαρεις σε αυτα μονο και μονο για να εκφρασεις την δισαρεσκεια σου.Φιλικα παντα.

Τωρα στο θεμα μας.Εγω εχω καταλαβει απο την προσωπικη μου εμπειρια οτι καθε τσιπ εχει τα δικα του ορια.Η τεχνολογια κατασκευης μας βοηθαει να τα καταταξουμε σε καποιες κατηγοριες οσων αφορα την ταση που θα το τροφωδοτισουμε αλλα δεν ηπαρχουν συγκεκριμενα ορια.Ο καλητερος τροπος για να βρουμε τα ορια ενος επεξεργαστη(και οταν λεω ορια εννοω να μην μας μηνει στο χερι μεσα σε 3 μηνες)ειναι να αυξανουμε την ταση,σε συναρτηση με το χρονισμο του,σταδιακα και οχι παραπανω απο το σημειο που φαινεται να λειτουργει σταθερα,ελεγχοντας ταυτοχρονα την σταθεροτητα του με βαρεια μετροπρογραμματα.Με λιγα λογια πιστευω οτι δεν εχει προβλημα οσο "ακουει"στην ταση που του δινουμε.

Ο μακαριτης ο Winchester(η εστω ο controller του) δεν αντεξε στα 1.77volt με νερο,αφου ξεχασα να αλλαξω τις ρυθμισεις στο BIOS οταν εβγαλα το phase!!!!!

Οποτε θα προτεινα να μην ξεκιναμε απο τα 1.7 volt μονο και μονο επειδη καποιος αλλος δουλευει τον δικο του επεξεργαστη σε αυτη την ταση ολη μερα χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να τρελαθεικε απο αλλα σεττιγκς εκτος ρευματος.....αφου ειπες οτι πεθανε μονο ο κοντρολερ.......

Να φαει 1,77 και να πεθανει με τη μια ειναι Α Δ Υ Ν Α Τ Ο Ν....

Μπορει να μην πατησε καλα το μπλοκ.......

Link to comment
Share on other sites

Πεθανε στο τριτο restart αφου κολαγε μεσα στο bios προτου προλαβω να αλαξω τις ρυθμισεις.Απο πατημα μπλοκ δεν τιθεται θεμα.Γιατι δεν δεχεσαι οτι δεν εχουν ολοι οι επεξεργαστες την ιδια αντοχη σε ταση.Ειναι ακρως φυσιολογικο.Ο συγκεκριμενος επεξεργαστης δεν "ακουγε"πανω απο 1.65 με νερο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.