Jump to content



Την γνωμη σας θα ηθελα


Ματθαιος

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από spc

Συγνώμη(ν) αν σε πλήγωσα.

Η αλήθεια είναι ότι έχω μία τάση να κρύβομαι πίσω από την οθόνη μου μέχρι σημείου παρεξηγήσεως :p

Μιας και σε ξίνισα και προς εξιλέωση μου, τσίμπα τούτο το δωράκι να γλυκαθείς:

:flower:

εγω τζιτζουρι δεν εχει?????????????????????????????????????????

σνιφ σνιφ

Αρχική απάντηση από tristeno

ALexx κινδυνεύεις και εσύ να μην πάρεις τα πράγματά σου αν συνεχίσεις έτσι :p

κανε πλακες να γελαση και το παρδαλο κατσικη.................

να δεις πως θα χαρεις που θα με εχεις κοντα σου στην αγγλια............θα σε κηνιγαο για να ζεσταθεις γιατι εκει πανο κανει και κρυο...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

λοιπον εγω θα σου ελεγα να παρεις block απο eleven κανα ψυγειο τρανστιστ και καμια λ30 αντλια... τωρα για τους tygon νομιζω ειναι πολλοι ακριβοι, παρε eheim αν βρεις ειναι πολυ καλοι και οικονομικοι. κοιταξε και το www.extremeshop.gr.

Link to comment
Share on other sites

@spc ΠΟΥ τη βρηκες ρε spc αυτη τη ΜΑΝΤΖΟΥΡΑΝΑ:jump: :jump:

Παντως για να αφησουμε και λιγο την πλακα,εχει πολυ καλο τανκ το extremeshop.gr.Σημερα μου ηρθε και μπορω να πω οτι ειναι καταπληκτικο

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MaGiCMaN [Σήμερα, στις 22:51]

το μικρο το διαφανες? με 26 ευρο που εχει? αν ειναι αυτο σε μεγεθος τι λεει ?

Ναι αυτο,πολυ καλο δυστυχως δεν εχω ψηφιακη να σου το δειξω:mad:

Φοβομουνα επειδη ηταν μικρο δεν θα εκανε δουλεια αλλα τελικα ειναι φοβερο απο αποψη αισθητικης και φυσικα λειτουργικοτητας(Ο σωληνας που εχει εσωτερικα απομακρυνει την εισοδο φυσαλιδων γιατι εχει μεγαλη αποσταση απο την εξοδο)Τολμω να πω οτι ειναι καλυτερο απο το Τανκ της DangerDen που ειχα πριν:D

Link to comment
Share on other sites

-σωλήνες eheim απο το pet shop της γειτονιας σου. μη σκορπας τα λεφτα σου εκτος κ αν σου περισευουν :)

-την αντλια που λες την εχω 2-3 μηνες τωρα, δυνατο εργαλειο. προτιμησα την γερμανικη εγγυημενη ποιοτητα. αν εισαι πιο περιορισμενος στα λεφτα σου ομως δοκιμασε μια L30.

-για το ψυγείο αυτο που αναφέρεις έχει περίπου την ίδια απόδοση με το black ice xtreme II(ειναι διπλασιο σε παχος αυτο) οποτε αν θες κατι μικροτερο απο το τριπλό 12αρη ειναι μια λύση. εαν κ παλι εισαι στεναχωρα με τα οικονομικα σου τσιμπα κανα 2-3 τρανσιτ που λεγεται κ φενεται οτι ειναι καλο.

καλες τιμες για καποια απο αυτα εχει κ το www.computer4u.gr

μη μασας δεν ειναι τπτ η υδροψυξη...απλως πριν βαλεις οτιδηποτε μεσα στο μηχανημα να το δοκιμασεις πρωτα εκτος κ αρκετα μακρυα να δεις αν εχει διαρροες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ματθαιος

Ερωτιση:Στο extremshop.... εχει κατι ψιγεια transit(απο αμαξη εινε?) καλιτερα απο black ice?

Φελουν shroud i εχουν ετοιμες τριπες γιανα βιδωσεις τους ανεμιστιρες?

Το "ψυγείο Transit" είναι το ψυγείο του καλοριφέρ από φορτηγάκι Ford Transit (μοντέλο 1997). Είναι από τα καλύτερα και μπορεί να πάρει 2 12ρηδες ανεμιστήρες.

Δεν έχει από μόνο του shroud ή/και τρύπες για ανεμιστήρες. Αυτό είναι το μειονέκτημα του.

Μπορείς όμως να φτιάξεις μόνος σου shroud χρησιμοποιώντας για παράδειγμα αυτόν εδώ τον οδηγό: http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=3869

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bird

Ναι αυτο,πολυ καλο δυστυχως δεν εχω ψηφιακη να σου το δειξω:mad:

Φοβομουνα επειδη ηταν μικρο δεν θα εκανε δουλεια αλλα τελικα ειναι φοβερο απο αποψη αισθητικης και φυσικα λειτουργικοτητας(Ο σωληνας που εχει εσωτερικα απομακρυνει την εισοδο φυσαλιδων γιατι εχει μεγαλη αποσταση απο την εξοδο)Τολμω να πω οτι ειναι καλυτερο απο το Τανκ της DangerDen που ειχα πριν:D

επειδη το ειδα κι εγω...και το σκεφτομαι γιατι ειναι μεγαλη ευκολια...ποσο μεγαλο ειναι και πως τοποθετειτε μες στο κουτι σε περιπτωση που θες να το βαλεις ορθιο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984 [Σήμερα, στις 11:15]

επειδη το ειδα κι εγω...και το σκεφτομαι γιατι ειναι μεγαλη ευκολια...ποσο μεγαλο ειναι και πως τοποθετειτε μες στο κουτι σε περιπτωση που θες να το βαλεις ορθιο?

Ετσι-συγνωμη για την ποιοτητα(Sharp30)

post-1538-1416072103,247_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα μικρο και μπαινει οπου θες,επισης μπορεις να το βαλεις και οριζοντια με τις δυο βασεις που εχει, αλλα εμενα με βολεψε καθετα.Το κουτι ειναι το Stacker και οπως καταλαβαινεις εχει μπολικο χωρο!Μια καλη ιδεα επισης ειναι να το βαλεις πισω απο το κουτι...:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984 [Σήμερα, στις 14:44]

που στηριζεται???

Μονο στη βαση με το μαυρο πλαστικο συνδετηρα-προχειρα-αλλα απο οτι βλεπω θα μεινει μονιμα....:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ματθαιος [Σήμερα, στις 15:25]

Το πρασινο χρωμα που οφειλετε;

Πολυ ομορφη τοποθετηση,κεντικο σημειο ;)

:OT: Μου φιμιζει σκηνες απο virtual iria :)

Ευχαριστω, αν και μπηκε προχειρα και στα γρηγορα.Το πρασινο χρωμα ειναι υγρο που φωσφοριζει στο σκοταδι εαν βαλεις UV λαμπες .Παντως σκεφτομαι να το βαλω με τις βασεις του πισω απο το κουτι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.